r e k l a m a


Dziś policja będzie nagrywać i karać pieszych

W czwartek, 25 lutego, policjanci z Gliwic będą prowadzą na podległym sobie terenie działania „Bezpieczny pieszy”.

W akcji jest wykorzystany sprzęt nagrywający, w tym specjalistyczny nieoznakowany wóz rejestrujący wykroczenia.
W szczególnym zainteresowaniu stróżów prawa znajdą się kierowcy dokonujący przewinień wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Statystyki wciąż wskazują, że najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, powstałych z winy kierujących, jest nieudzielenie pierwszeństwa. Działania będą prowadzone w godzinach 6.00 -22.00.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
8 lat temu

a jakim prawem samochód ten (ze zdjęcia) parkuje sobie na chodniku choć nie ma tam prawa stać? nie widać na nim świateł ostrzegawczych, a przecież pojazd uprzywilejowany „zachowując szczególną ostrożność może nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych, jednak tylko w sytuacji gdy uczestniczy: 1) w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia albo koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego albo 2) w przejeździe kolumny pojazdów uprzywilejowanych, 3) w wykonywaniu zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, którym na mocy odrębnych przepisów przysługuje ochrona.… Czytaj więcej »

popo
popo
8 lat temu

proponuję policjantom zaczaić się za parkomatami….. wiele z nich specjalnie umieszczono po przeciwnej niż wyznaczona do parkowania stronie ulicy… aby zapłacić za postój trzeba przejść na drugą stronę a do przejścia dla pieszych 200 metrów….

Ed
Ed
8 lat temu
Reply to  popo

Jak masz dalej niż 100m do przejścia to możesz przejść w dowolnym miejscu. Przepisy trzeba znać, by móc komentować.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI