Już wkrótce kolejna Noc Naukowców

Nie liczy się wiek, badaczem może zostać każdy – wystarczy ciekawość świata i odwaga w łamaniu schematów. Przekonamy się o tym już 14 października podczas Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej organizowanej w Gliwicach oraz Katowicach, Zabrzu i Rybniku.

Tam każdy znajdzie coś dla siebie – mały i duży, ścisły umysł, przyrodnik i humanista. Czeka na nas w sumie ponad 120 pokazów multimedialnych, laboratoriów i warsztatów. Tradycyjnie wstęp wolny!

Podczas gliwickiej odsłony Nocy Naukowców w Centrum Nowych Technologii (ul. Konarskiego 22b) będzie można m.in. poznać tajniki biomechaniki sportu i wziąć udział w anglojęzycznym quizie wiedzy o Albionie, a w Centrum Edukacyjno-Kongresowym (ul. Konarskiego 18b) sprawdzić, czym są fraktale w życiu codziennym. Naukowcy na Wydziale Budownictwa (ul. Akademicka 5) wyjaśnią, czy most może zachorować, zaś na Wydziale Architektury (ul. Akademicka 7) zostaną zorganizowane warsztaty z projektowania osiedla przyszłości. W Ośrodku Geometrii i Grafiki Inżynierskiej (ul. Krzywoustego 7) przekonamy się, co Alicja znalazła po drugiej stronie lustra, a w Centrum Biotechnologii (ul. Krzywoustego 8) przejdziemy niebanalną lekcje chemii. Na Wydziale Górnictwa i Geologii (ul. Akademicka 2) uczestnicy Nocy Naukowców poznają Minecraft w realu, tajniki kopalnianych wybuchów oraz naturalne sorbenty, a na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki (ul. Akademicka 16) zagrają z Euvickiem i sprawdzą, jak liczy komputer.

To nie koniec atrakcji! Na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki (ul. Konarskiego 22) przekonamy się np. o tym, że jak chłodzić, to tylko… wrzątkiem, a Wydział Elektryczny (ul. Krzywoustego 2) zaskoczy nas m.in. zabawami z lewitacją. Na Wydziale Mechanicznym Technologicznym (ul. Konarskiego 18a) będzie można szukać skarbów za pomocą robota z klocków Lego, a w Kolegium Języków Obcych (ul. Hutnicza 9a) odbyć wyprawę na wyspę tajemniczych znaków, dźwięków i symboli. Szczegółowy program oraz informacje o rejestracji na wybrane zajęcia dostępne są na stronie wydarzenia www.nocnaukowcow.com.pl. W zakładce SKOMPONUJ SWOJĄ NOC można wybrać swoją kategorię wiekową oraz dziedziny, które nas interesują i wygenerować specjalnie dopasowaną do nas ofertę zajęć w ramach Nocy Naukowców.

Wydarzenie jest organizowane przez Politechnikę Śląską oraz Miasto Gliwice.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI