r e k l a m a
spot_imgspot_img

Kajetan Gornig – kim jest kandydat na prezydenta Gliwic?

Kajetan Gornig zapowiedział, że będzie kandydatem na prezydenta Gliwic w 2024 roku. To nie pierwszy jego start w wyborach samorządowych. Kim jest Kajetan Gornig?

Gornig to były radny miasta Gliwice, który w ostatnich latach jest związany ze służbą zdrowia, pełniąc funkcję dyrektora szpitala w Mysłowicach. Jest również działaczem w Radzie Dzielnicy Żerniki. W tej dzielnicy Gliwic również mieszka.

Kajetan Gornig – życiorys, wiek, wykształcenie

Kajetan Gornig ma 50 lat. Po ukończeniu szkoły podstawowej, wybrał Liceum Ogólnokształcące nr 2. Jego edukacyjna ścieżka zaprowadziła go na Uniwersytet Śląski na kierunek filozofia. W późniejszym czasie uzupełnił wykształcenie o administrację i zarządzanie. Jego wejście w świat lokalnej polityki nastąpiło w 2006 roku, kiedy to został radnym miasta Gliwice.

Chciał już być prezydentem Gliwic

Kajetan Gornig w 2024 r. ponownie postanowił wystartować w wyborach na prezydenta Gliwic, reprezentując społeczny komitet Nowy Ratusz, złożony z przedstawicieli społeczników i przedstawicieli Rad Dzielnic. W 2020 roku zebrał 8905 głosów, co dało mu trzecie miejsce. Z wynikiem 18% przegrał z Adamem Neumannem i Januszem Moszyńskim.

Kajetan Gornig
fot. materiały K. Gorniga

Gornig punktuje obecne władze Gliwic

Gornig wymienił kilka błędów obecnych władz Gliwic m.in. problemy z komunikacją miejską, brak dostatecznej liczby miejsc parkingowych, betonowanie miasta i wycinanie drzew.

Kajetan Gornig – program wyborczy 2024

Na razie nie znajdziemy w internecie programu wyborczego Kajetana Gorniga. Pojawiają się pojedyncze filmiki z pomysłami poszczególnych kandydatów, ale kompleksowego programu, póki co, nie ma.

Kandydaci na prezydenta Gliwic 2024

Kajetan Gornig, jeśli ostatecznie wystartuje w wyborach, zmierzy się z gliwiczanami Katarzyną Kuczyńską-Budką (Koalicja Obywatelska) i Łukaszem Chmielewskim (Prawo i Sprawiedliwość) oraz z Mariuszem Śpiewokiem z Rybnika (Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza).

Dlaczego warto iść na wybory w 2024 roku?

Wybory samorządowe są kluczowe, ponieważ decydują o kierunkach rozwoju lokalnych społeczności, zarządzaniu budżetem i inwestycjach w infrastrukturę oraz usługi publiczne. Głosowanie pozwala wybrać osoby, które będą miały wpływ na jakość życia mieszkańców, od komunikacji miejskiej, przez edukację i opiekę zdrowotną, po kulturę i wykorzystanie funduszy unijnych. Udział w wyborach to także wyraz współczesnego patriotyzmu i odpowiedzialności za lokalne sprawy.

Wybory nowego prezydenta Gliwic oraz radnych już 7 kwietnia 2024 r.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI