spot_img


Kamil Wilczek wrócił do Piasta Gliwice

Zawodnikiem Piasta Gliwice został Kamil Wilczek. 34-latek podpisał kontrakt, który związał go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2024 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

– Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego transferu. Moja sytuacja w ostatnim czasie nie była najłatwiejsza, dlatego cieszę się z możliwości powrotu i podpisania umowy z Piastem – powiedział Kamil Wilczek po podpisaniu kontraktu.

Kamil Wilczek jest doskonale znany w Gliwicach. W barwach Piasta zanotował do tej pory 110 meczów, w któych zdobył 36 bramek oraz zaliczył dziewięć asyst.

– Za każdym razem, kiedy wracałem do Piasta, zespół był co najmniej poziom wyżej. Kiedy przychodziłem po raz pierwszy, Piast był w zupełnie innym miejscu. Teraz wracam po siedmiu latach gry zagranicą i wyraźnie widać, że klub jest dużo wyżej i w ostatnich latach napisał naprawdę wielką historię, więc tym bardziej cieszę się, że wracam – dodał Wilczek, który rozpoczyna swoją trzecią przygodę z Niebiesko-Czerwonymi.

W formie przypomnienia przedstawiamy historię przynależności klubowej Kamila Wilczka. Pierwsze kroki jako zawodnik stawiał w miejscu urodzenia, czyli w drużynie WSP Wodzisław, a następnie bronił barw Silesii Lubomia, by później przenieść się do Hiszpanii do klubu UD Horadada. Po roku wrócił do Polski, by strzelać gole dla GKS-u Jastrzębie. W 2019 roku po raz pierwszy podpisał umowę z Piastem. Rok później trafił do Zagłębia Lubin, by po trzech latach znów wrócić do Gliwic. Po bardzo udanym sezonie, w którym z dorobkiem 20 goli zdobył tytuł Króla Strzelców Ekstraklasy opuścił Okrzei, by spróbować swoich sił we włoskim Carpi. Największe sukcesy świętował jednak w Danii grając dla IF Brondby, zdobywając 92 bramki w 163 meczach. 14 goli strzelił także dla FC Kopenhaga. Zawodnik występował także w lidze tureckiej w zespole Goztepe.
(Piast Gliwice)

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI