r e k l a m a
spot_imgspot_img

Kanalizacja w Bojkowie i Ostropie? „Ceny w całym mieście wzrosłyby o 30%”

Prezydent Gliwic otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu w 2011 roku.

Jednak na ostatniej sesji radni PiS-u podnosili kwestię braku kanalizacji w gliwickich dzielnicach Bojków i Ostropa. W kolejnym programie „Prezydencki czwartek” na ten temat rozmawiamy z Zygmuntem Frankiewiczem. – Koszt budowy kanalizacji w tych dzielnicach wyniósłby 200 milionów złotych, co wiązałoby się z podwyżkami cen odprowadzania ścieków w całym mieście – mówi prezydent Frankiewicz.

Kanalizacja w Bojkowie i Ostropie to niejedyny temat poruszany w dzisiejszym programie. Rozmawiamy m.in. o ofercie kulturalnej, krytykowanym koncercie disco polo, Ulicznikach i o tym, gdzie Zygmunt Frankiewicz chciałby spędzić wakacje.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2012_07/20120705_prezydencki_3.flv” /]
 

W kolejnym programie spotkamy się z zastępcą prezydenta Gliwic, Krystianem Tomalą.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
besibo
besibo
11 lat temu

To już wiem skąd przechwałki, że mamy w okolicy najniższą cenę za wodę.

Ostropianin
Ostropianin
11 lat temu

Kanalizacja w Ostropie i Bojkowie będzie za droga, ale w Brzezince, na Podlesiu, Żernikach i innych dzielnicach willowych, naturalnie o podobnej gęstości zaludnienia, jakoś nie była? Jakim cudem? PWiK ma już ważne POZWOLENIE NA BUDOWĘ na kanalizację w Ostropie. I gdyby Miasto nie planowało jej budować, to po co występowałoby o pozwolenie? Coś się miastu odwidziało, a tłumaczenia o podwyższeniu ceny ścieków itp. to bajeczka dla grzecznych dzieci, bo byłaby prawdą gdyby tego pozwolenia nie było. A jest. Prawda jest trywialna: Gliwice forsują megalomański projekt Podium, który z założenia do końca świata będzie nierentowny i najpierw zeżre całość możliwości inwestycyjnych… Czytaj więcej »

@
@
11 lat temu
Reply to  Ostropianin

Chłopie – po pierwsze kasa na Podium i kanalizację to dwie różne sprawy. To nie jest tak że masz na swoim koncie 100 tys zł i możesz sobie za to kupić kawalerkę, samochód, motor czy iść na panienki. Jeśli w budżecie jest na coś konkretnego kasa to nie możesz tego wydać na drugie. Pozatym podium będzie dofinansowane w 50 % przez UE a do kanalizacji nie chcą się dorzucić bo to wsie są

Ostropianin
Ostropianin
11 lat temu
Reply to  @

No właśnie, są wsie i mogą budować kanalizację, a miasto już nie?
Dziwna argumentacja.
Tak, jak jestem eurosceptykiem, tak tym razem chwalę Brukselę: ktoś tam zobaczył, że Podium to strzelanie z armaty do wróbla i te 50% rozwiewa się na szczęście w sinej dali.

A jak się ma 100 tysięcy i jest się Urzędnikiem Miejskim, to w pierwszym rzędzie należałoby realizować podstawowe obowiązki Miasta wobec swoich obywateli: Drogi, uzbrojenie terenu, ekologia. A Podium nijak mi się nie wpasowuje.

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu
Reply to  Ostropianin

Popieram mieszkańców Bojkowa, tam jest cuchnąco, kto dzisiaj w XXI w. nie ma kanalizacji, przecież to dla zdrowia i dla środowiska ważna sprawa. Czy na Bojkowie mieszkają inni ludzie, którym się dotacje z UE nie należą, są oni gorsi? Niech urząd da mieszkańcom te pieniądze, a zapewne oni wykorzystają je należycie i rozpoczną prace.Najlepiej to przeznaczać na inne ” ważniejsze” zdaniem sprawy wg. zarządzających.

z bojkowa
z bojkowa
11 lat temu

Jestem mieszkańcem Bojkowa i kilka lat temu zainwestowałem w takie coś http://www.eko-sum.pl/index.php?goto=zasada_dzialania_oczyszczalni_bio_hero i dziś nie musze pluć na nikogo i oglądac sie na miasto aż kanalizację zrobi. Mam swoją oczyszczalnię i dobrze mi się zyje

bakulec
bakulec
11 lat temu
Reply to  z bojkowa

Taniej wyjdzie właśnie jak miasto zrobi dopłaty (chyba nawet są bo coś mi się obiło o uszy ale nie znam konkretnego źródła) do właśnie takich przydomowych oczyszczalni niż będzie robiło kanalizacje. A Polacy to ciemny lud i do kibla spuszczają wszystko a nie tylko ścieki.
Prawda jest taka (pod warunkiem właściwego zaprojektowania i wykonania) że koszty eksploatacyjne takiej przydomowej oczyszczalni są 60% mniejsze niż użytkowania szamba i ileś (nie wiem dokładnie bo nie chce mi się szukać w notatkach) od kanalizacji

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu
Reply to  z bojkowa

Jest Pan wyjątkiem, widocznie Pana na to stać. Każdy ma prawo korzystać z pieniędzy przyznanych miastu.
Kanalizacja winna być zrobiona.

mówie nie
mówie nie
11 lat temu

Ja nie będę płacił o 30 procent więcej bo na wsiach chcą mieć zamiast wychodków kibelki!!!!!!!

ja
ja
11 lat temu
Reply to  mówie nie

wole takie Wsie niz takie „miasta” jak Gliwice i takich zadufanych mieszkancow………

!!!!
!!!!
11 lat temu

żadnych podwyżek cen

kierowca PKM
kierowca PKM
11 lat temu

Zrobić im kanalizację i niech żyją jak ludzie.

bakulec
bakulec
11 lat temu
Reply to  kierowca PKM

a jak się ma szambo w ziemi to nie żyje się jak człowiek? to tak naprawdę chodzi o sposób odprowadzenia tych ścieków. Prawda jest taka że ok 80% szamb w Polsce to tak naprawdę zbiorniki chłonne, bo szamba budowane X lat temu bo betonowe kręgi w ziemi które na łączeniach po paru latach przepuszczają i są po prostu nie szczelne. Więc jak ktoś sobie dba, tak ma.

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

Myślę że kanalizacja to piorytet bo nam naprawdę dokucza już wywózka co miesiąc a czasem częściej

obiektywny
obiektywny
11 lat temu

powiem tak.ocenę prawdziwego gospodarza wystawia się po obejrzeniu toalety.Tak również oceniamy naszego Prezydenta.A te dzielnice powinny miec kanalizację i to nie powinno polegac dyskusji.Inaczej nasze maisto staje się zaściankowe w XXI wieku.Budżet miasta jest jeden .i NAJPIERW POWINNY BYĆ REALIZOWANE PODSTAWOWE INWESTYCJE TAK JEST KANALIZACJA

bakulec
bakulec
11 lat temu

dodam jeszcze że kanalizacja na takich terenach jak dzielnica Bojków jest bardzo trudna do stworzenia ze względu na jej pagórkowatość, i nie można zastosować kanalizacji grawitacyjnej tylko trzeba myśleć o przepompowniach, rozdrabniaczach itd. a tym samym koszt budowy i eksploatacji wzrasta. więc jak już wcześniej pisałem rozwiązaniem są przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu
Reply to  bakulec

Czy wszystkich stać na domowe oczyszczalnie . Przecież na to są pieniądze UE. Bojkowianie maja takie samo prawo jak mieszkańcy Gliwic. Nie można ich inaczej traktować.

ostropianka
ostropianka
11 lat temu

Kanalizacji NIET, lepiej niech straż miejsca chodzi, sprawdza i wlepia mandaty! a co, przeciez stac ludzi w tych dzielnicach, zeby wywozić nieczystości płynne 2 x w miesiącu…

tomek
tomek
11 lat temu

Własna oczyszczalnia jest znacznie tańsza w eksploatacji. Odprowadzanie ścieków to opłata większa niż opłata za wodę. Mieszkańcy Bojkowa mają ogródki i miejsce na oszczyszczanlie. W ich interesie jest nie musiec sie przypinać do kanalizacji miejskiej.

ABojkówToCo?
ABojkówToCo?
11 lat temu

[mówie nie] uważaj żebyś kiedyś nie robił do wiadra tego ci życze , pewnie nie tylko ja za chamstwo 🙂

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI