r e k l a m a


Kibice będą angażowani w obronę kraju?

Powraca koncepcja zaangażowania środowisk kibicowskich w sprawę obrony kraju, o której dużo mówił gen. Petelicki, twórca jednostki GROM.

„Kibice Piasta są liderami pod tym względem. To oni wyznaczają kierunek, a inne ekipy kibicowskie przejmują rozwiązania” – piszą na swojej stronie kibice Piasta.

Od kilku miesięcy działa w Gliwicach drużyna strzelecka. Organizacja paramilitarna, której celem jest zaznajomienie obywateli z tajnikami wojskowości, obrony cywilnej. Dużą wagę przywiązują do historii i pamięci o bohaterach walki o wolna Polskę. Taką drużynę strzelecką powołali także kibice Lechii Gdańsk.

„Wydarzenia na Ukrainie pokazały jak sytuacja w kraju diametralnie może się zmienić. Z dnia na dzień na terenie niepodległego państwa pojawiły się nieoznakowane formacje wojskowe, które destabilizują całe regiony. Kraje zachodnie kolejny raz pokazały ile warte są ich zapewnienia. Przypominamy, że Ukraina posiadała broń atomową która oddała w 94 r. w zamian za gwarancje nienaruszalności granic. Jak na tym wyszła, widzimy w codziennych wydaniach wiadomości.

Sytuacja za naszą wschodnią granicą przypomniała rodakom o stanie naszej obrony. O licznych brakach które wskazują nas na porażkę w wypadku zagrożenia. Powróciły koncepcje obrony terytorialnej, powołania nowej Armii Krajowej i innych organizacji paramilitarnych które z założenia mają jednoczyć i uczyć obywateli co robić w wypadku zagrożenia. Mowa o szeroko pojmowanym zagrożeniu – nie tylko wojny ale i wszelkiego rodzaju klęski żywiołowe” – piszą kibice Piasta na swojej stronie.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gliwiczanin
Gliwiczanin
9 lat temu

A wszyscy którzy maja najwięcej do powiedzenia ze kibice to bandyci bo się naogladali telewizji a nigdy nie byli na meczu pierwsi uciekna z kraju jak by się coś działo Szacunek dla nich i oby więcej osób się w to angażowało bo widzimy co się dzieje na Ukrainie

Legia
Legia
9 lat temu

Super inicjatywa. Warto promować to na skale całe naszej Polskiej Piłki 🙂 Jak najbardziej jestem za .

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI