r e k l a m a
spot_imgspot_img

Kibice Piasta nagrywają kolejne piosenki. „W naszych sercach tylko niebieski i czerwony”

Bez wątpienia kibice gliwickiej drużyny są 12 zawodnikiem.

Na każdym meczu tzw. młyn zapewnia doskonały doping. Kibice do każdego meczu dobrze się przygotowują – wymyślają nowe przyśpiewki, tworzą oprawę. W międzyczasie w internecie pojawiają się kolejne utwory poświęcone Piastowi Gliwice. Mało tego – fani gliwickiej drużyny chcą stworzyć 50-osobowy chór i zaśpiewać przy akompaniamencie orkiestry górniczej.

Ostatnio w sieci pojawiła się piosenka Mattju – 1945 (Piast Gliwice). Utwór zaczyna się od słów: „Piast to klub, za który w ogień wskoczę. Gliwice to miasto, które w sercu noszę. Jeden, dziewięć, cztery i na końcu piątka to data kiedy, nasz GKS powstał. My tu od małego wyznajemy dwa kolory. W naszych sercach tylko, niebieski i czerwony.”

To jednak nie wszystko. Kibice gliwickiej drużyny szykują się do bardzo poważnego przedsięwzięcia. Chcą nagrać piosenkę i profesjonalny teledysk.

Stowarzyszenie Kibiców jest już po rozmowach w Urzędzie Miejskim. Miasto postanowiło wesprzeć tę inicjatywę. – Do zrealizowania projektu potrzebnych jest jak najwięcej ludzi. Pomysł wywodzi się z Anglii – czytamy na stronie kibiców Piasta.

– Nagranie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza to występ głównego chóru, czyli 40-50 osób. Druga, finałowa, to tzw. masowe „darcie ryja”, w niej udział może wziąć każdy – im więcej, tym lepiej – czytamy na piastgliwice.eu.

Chór przygotuje i poprowadzi dyrygent, który nauczy fanów śpiewać, podzieli na głosy i przygotuje utwór.

Co ważne, w realizację włączyła się także Kopalniana Orkiestra Dęta. Oto utwór, który jest pierwowzorem dla tego przygotowywanego w Gliwicach.

I chociaż kibice potrzebują „gniazda”, czyli miejsca, z którego wyznaczone osoby prowadzą doping, to póki co, zbierają pieniądze na szczytny cel.

Stowarzyszenie Kibiców Piasta Gliwice zbiera środki dla podopiecznych Domu Dziecka nr 1 w Gliwicach. Jedna ze zbiórek już się odbyła, do puszek trafiło ponad 1600 zł. Kolejne akcje już 22 kwietnia podczas meczu Piast Gliwice – Olimpia Grudziądz oraz 12 maja, gdy gliwiczanie zmierzą się z Kolejarzem Stróże. Osoby, które nie chcą wrzucać pieniędzy do puszek, mogą przekazać przed meczami nową odzież dla dzieci w wieku od 3 do 16 lat. Rzeczy te będą zbierane przed główną bramą wejściową od strony Okrzei (stare kasy).

A tak kibice bawią się na meczach

Łukasz Fedorczyk
fot. Krzysztof Krzemiński

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PG1945
PG1945
12 lat temu

no proszę kibice pomagają dzieciom ale oczywiście najlepiej oceniać ich przez kilku debili którzy wypisują po murach i biją kibiców innych drużyn. gratki dla stowarzyszenia za tą akcje

gliwiczanin
gliwiczanin
12 lat temu

Brawo dla gliwickich mediów, że potrafią myśleć samodzielnie! My – kibice – nie jesteśmy święci, ale artykuł jest w pełni prawdziwy i cieszymy się, że dostrzega się także nasze pozytywne cechy. A tych jest zdecydowanie więcej. Gdyby tylko te ogólnopolskie media potrafiły działać wbrew rozkazom władzy, to Polska byłaby piękniejszym krajem. Hej Piast!

PG
PG
12 lat temu

Gliwickie media z Gliwickim klubem ! Dziekujemy i prosimy o wiecej , z Wasza pomoca i takimi artykulami sprawimy ,ze ten klub bedzie rosl w sile 🙂

Mieszkanka
Mieszkanka
12 lat temu

Nigdy nie miałam nic przeciwko kibicom naszego klubu z Gliwic.Bylam pare razu na meczu i atmosfera była wspaniała.Nie to co czyta się o kibolach innych drużyn

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

gniazdo jest konieczne wiec m oże lepiej je teraz kupić a póxniej pomagać?

kierowca PKM
kierowca PKM
12 lat temu

Jak dobrze przeczytać, że kibice pomagają i coś robią. Mam nadzieję że wkrótce będą wyrzucać ze swoich szeregów osoby które szpecą miasto wulgarnymi napisami.

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

tylko PIAST!

KREDKA FANS PIAST GLIWICE
KREDKA FANS PIAST GLIWICE
12 lat temu

BARDZO ZAJEBISTE NUTY ALE CHCEMY ICH JESZCZE WIĘCEJ :)POZDRO HEJ PIAST

Apes
Apes
11 lat temu

atmosfera zalezy z kim piast gra haha 🙂
P.S dlaczego wielka chuliganeria piasta nie ***** pod stadion gornika jak był mecz????

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI