r e k l a m a


Kiedy koniec remontu dworca? PKP odpowiada

Gliwicki dworzec, a szczególnie perony robią piorunujące wrażenie. Jest pięknie, nowocześnie i europejsko.

Kto pamięta, jak wyglądało tutaj jeszcze kilka miesięcy temu przeciera oczy ze zdumienia. Prace miały zakończyć się jeszcze w 2015 roku, jednak wykonawca nie dał rady dotrzymać terminu. Pasażerowie mogą korzystać z dwóch peronów oraz dawnej hali PKS.

PKP S.A. wyjaśniają w przesłanym do nas mailu, że: „Udostępnienie dworca podróżnym uzależnione jest od zakończenia prac w tunelu T2, a także od terminu odbiorów. Przesunięcie prac jest podyktowane koniecznością wykonania robót dodatkowych, co jest częste przy tak szeroko zakrojonych projektach”. Trudno się dziwić, bo prac do wykonania było i jest naprawdę sporo.

Co bardzo ważne nie ma groźby utraty unijnego dofinansowania.

W czwartek, 14 stycznia zamknięty zostanie wspomniany tunel łączący plac przed dworcem z ulicą Tarnogórską. Piesi będą musieli nadłożyć drogi, ale chyba warto nieco się przemęczyć. Gdy remont dworca dobiegnie końca będziemy mieli kolejną wizytówkę naszego miasta.

Łukasz Fedorczyk

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zdziwiony
Zdziwiony
8 lat temu

No a co z odpowiedzią na pytanie zawarte w tytule ? Kiedy remont dworca się skończy ?

Pasażer bezradny
Pasażer bezradny
8 lat temu

Szanowny Panie Fedorczyk, dopuszcza się pan wielce nieeleganckich zwrotów. Zamiast informacji i terminach, wyjaśnieniach przesunięć, żenująco Pan usprawiedliwia niechlujstwo projektantów i realizatorów robót. Co to znaczy, że nie można było przewidzieć czegoś? Szanujący się realizator wie, że trzeba przewidywać nieprzewidywalne i ma zawsze zapas, ale zgadzam się, że zapasu ponad 1,5 roku nie można zakładać z prostej przyczyny: ktoś zawalił! Zabrakło doświadczenia, rzetelności i woli dokładnego planowania robót. Wstyd przyznać, ale to typowo polskie! Na dodatek próbuje Pan imputować nam bzdurne motywacje: warto się pomęczyć! Pytam: kto się męczy: Pan czy my? A ponadto, to nie Pan będzie decydował o… Czytaj więcej »

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI