Kilka kontroli prędkości na jednej drodze. 211 razy przekroczono prędkość

DK 88 to bardzo niebezpieczna droga. Często dochodzi tam do tragicznych w skutkach wypadków. Właśnie dlatego policjanci postanowili działać.

Na całej trasie DK 88 przeprowadzono działania pod kryptonimem „Śląskie – tutaj jeździmy bezpiecznie”. W akcji wzięli udział stróże prawa z aż 6 jednostek policji oraz funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Działania prowadzone były pod kątem egzekwowania i przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a ich głównym celem była poprawa bezpieczeństwa na tej trasie.

W ramach akcji mundurowi z Zabrza, Gliwic, Bytomia, Tarnowskich Górach i Strzelec Opolskich monitorowali ruch na całej długości tej drogi. Działania wsparli również policjanci z komisariatu autostradowego w Gliwicach oraz funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Z myślą o bezpieczeństwie podróżujących, na trasę wyjechała większa liczba patroli. Łącznie monitorowało ją 8 nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami.

Policjanci weryfikowali czy uczestnicy ruchu stosują się do obowiązujących przepisów.

Wykorzystali do tego urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy z funkcją mobilnego fotoradaru. Stróże prawa sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów, a także wymagane dokumenty.

Podczas akcji policjanci ujawnili łącznie 242 wykroczenia, w tym 211 to przekroczenia prędkości. Poważniejsze zdarzenie, bo kwalifikowane jako przestępstwo dotyczyło zmiany wskazań licznika. Odzyskano również przywłaszczony pojazd i zatrzymano nietrzeźwego kierowcę.

Przeprowadzone działania ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących oraz zminimalizowanie wypadków drogowych, których główną przyczyną jest nadmierna prędkość.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hello
Hello
3 lat temu

Takie kontrole, że ostatnio widziałem rowerzystów co mijali Krokodyli , tajniaków z czarnego auta (nie pamiętam marki). I pojechali sobie hej daleko, gdzie zakaz rowerów. gj hf!

erwin
erwin
3 lat temu

Po 14 jak wracają ze strefy do wsi i miasteczek to po prostu dziczeją w swoich pordzewiałych wrakach z niemieckich złomowisk.

Jan
Jan
3 lat temu

Na do 88 od Zabrza do Bytomia jest ograniczenie do 70 km/godz. Całe sznury mnie wyprzedzają…

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI