r e k l a m a
spot_imgspot_img

Kolejna nowoczesna firma otworzyła siedzibę w Gliwicach. 300 miejsc pracy (TV)

KAMSOFT to kolejna nowoczesna firma, która będzie działać w Nowych Gliwicach.

To polska firma z 30-letnią tradycją. Jest jedną z największych firm informatycznych w kraju, działającą na rynku ochrony zdrowia. Obsługuje 32 000 klientów, w tym NFZ, ZUS, PZU oraz tysiące aptek, przychodni i szpitali. Systemy informatyczne KAMSOFT są zainstalowane na ponad 150 000 komputerów, które rejestrują i przetwarzają dane o świadczeniach zdrowotnych o rocznej wartości ponad 80 mld zł. Firma zatrudnia już 600 specjalistów branży IT i ma 11 oddziałów w Polsce.

Nowy obiekt firmy KAMSOFT to tzw. „GLON” (Gliwickie Ogrody Nauki). Ma około 10 000 m2 powierzchni użytkowej. Wewnątrz znajdują się duże i wygodne pomieszczenia dla informatyków i projektantów systemów informatycznych, a także serwery zdolne do przetwarzania informacji zdrowotnych o wielkości danych sięgających dziesiątków terabajtów. Firma działa na rynku zdrowotnym, więc dba też o zdrowie swoich pracowników, którzy wiele godzin spędzają przy komputerze. Przygotowano dla nich otwarte przestrzenie rekreacyjne i małe oazy zieleni, minisiłownię oraz gabinet masażu. W budynku jest również sala kinowa mieszcząca około 300 osób.

– Cieszę się, że kolejna nowoczesna firma ulokowała się w „Nowych Gliwicach”. Dobrze wpisuje się w ideę, jaka przyświecała nam przy rewitalizacji terenu po dawnej kopalni. Jest innowacyjna, odpowiada na potrzeby współczesnego rynku i może być dobrym miejscem pracy dla absolwentów uczelni, w tym Politechniki Śląskiej. Historia tej firmy i jej ciągły rozwój robią imponujące wrażenie. Serdecznie gratuluję – mówił podczas otwarcia Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

Dlaczego inwestor wybrał Nowe Gliwice? Atutem była świetna lokalizacja kompleksu w pobliżu skrzyżowania autostrad A1 i A4, ale nie tylko. – Gliwice to miasto kojarzone z nauką na wysokim poziomie, zapoczątkowaną na Politechnice przez dawnych profesorów lwowskich. To kuźnia talentów, a kadra naukowa gliwickiej uczelni jest chętna do współpracy – podkreślał Zygmunt Kamiński, prezes KAMSOFT S.A.
W nowym obiekcie pracować będzie ponad 300 specjalistów.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI