Kolejne betonowe donice na ulicach Gliwic. Tym razem na Zwycięstwa

Tyle się w Gliwicach mówi o betonowaniu miasta. Wycinane są drzewa, usuwane krzewy, a pojawi się beton i kostka. Tak było i przed dworcem PKP, gdzie usunięto drzewa. W zamian w okolicy pojawiły się wielkie, betonowe donice.

Na odcinku ul. Zwycięstwa, który objęty jest pracami w ramach przebudowy dróg – centrum przesiadkowego po południowej stronie dworca PKP, ustawiane są donice. „Ze względu na bardzo gęstą sieć uzbrojenia podziemnego, nie było możliwości, aby roślinność mogła zostać nasadzona w gruncie” – od razu tłumaczy się Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Czy donice nie mogły być drewniane lub z innego materiału niż beton?

Wielkie, betonowe donice nie dodadzą uroku miastu. Szczególnie w tak kluczowym miejscu, jakim jest ulica Zwycięstwa w okolicach dworca. Między ul. Dubois a Bohaterów Getta Warszawskiego pojawi się osiemnaście donic.
„W większych nasadzane będą drzewa w towarzystwie krzewów i kwiatów (jałowiec i róże). W mniejszych, które ze względu na wjazdy/wyjazdy z podwórek i bram muszą być niższe, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowców, nasadzone zostaną róże i jałowce” – informuje ZDM.

betonowe donice Gliwice
fot. ZDM Gliwice

„Pierwszych nasadzeń, w ustawianych wzdłuż ul. Zwycięstwa donicach, możemy spodziewać się jeszcze tej jesieni” – informuje ZDM.
betonowe donice Gliwice
fot. ZDM

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
17 dni temu

Na pewno lepiej wyglądają parkujące na chodniku pomimo zakazu samochody. Dodają takiego uroku tej ulicy…

prawdziwek
prawdziwek
12 dni temu

Powinni je oblozyc tak jak w Katowicach na ul 3-go Maja.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI