Kolejne inwestycje w gliwickiej strefie ekonomicznej

Podstrefa Gliwicka Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej od 20 lat przyciąga inwestorów. Przez ten czas na obszarze 389,4 ha ulokowało się niemal sto firm dających zatrudnienie 19,4 tys. osób.

W tym roku pojawią się kolejne inwestycje. Jedną z nich planuje firma Sest Luve Polska. Sest Luve Polska, włoska firma z branży maszynowej, jest obecna w naszym mieście od 2000 roku. W gliwickiej podstrefie zatrudnia 234 osoby.

W 2016 r. planuje rozbudowę zakładów i magazynów, modyfikację linii produkcyjnej, wprowadzenie nowych wyrobów oraz
zwiększenie zatrudnienia o 10 osób. – Inwestycja będzie kosztowała 28 mln zł. W związku z rozbudową, w latach 2018-2023 firma utrzyma zatrudnienie na poziomie 244 osób – mówi Mirosław Pachulski z KSSE.

Gliwice są jednym z inwestycyjnych liderów w naszym regionie. Do dyspozycji inwestorów pozostało 7 działek o łącznej powierzchni 32 ha.

– Są to bardzo atrakcyjne, dobrze skomunikowane i kompletnie uzbrojone działki w korzystnej lokalizacji. Z pewnością znajdą nabywców, ponieważ miasto i strefa oferują atrakcyjne warunki inwestycyjne – mówi Jerzy Łoik, wiceprezes KSSE S.A. W całej KSSE jest ponad 260 inwestycji o wartości ponad 22 mld zł. 92 spośród nich, o łącznej wartości ponad 9 mld zł, mieści się w podstrefie gliwickiej.


MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
realista
realista
6 lat temu

Kolejne miejsca pracy dla niewolników, czym tu się chwalić. Nawet połowę tego ludzie nie
zarabiają co na zachodzie .Kiedy wreszcie godne zarobki. Rzeczywiście powód do dumy ,że
tworzycie kolejne obozy pracy dumnie przez Was nazywany „strefą szczęścia” Kompletne dno.

eeech!
eeech!
6 lat temu

Upss…10 nowych miejsc pracy… I warto o tym pisać?!!!!

sg
sg
6 lat temu

Obozy pracy 21 wieku…

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI