Kolejne pieski trafią do nowych domów. Akcja adopcyjna w Forum jest skuteczna

Sara, Ogonek, Misiek i Flores – to tylko kilka imion psów, z którymi spotkają się klienci Centrum Handlowego FORUM podczas obchodów Światowego Dnia Zwierzaka, 4 pażdziernika. Tego dnia będzie można zapoznać się i pobyć z psiakami czekającymi w gliwickim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Wolontariusze będą pomagać w nawiązywaniu nowych znajomości oraz opowiedzą o usposobieniu kandydatów na czworonożnego członka rodziny.

Miejsce, w którym będzie można zawierać nowe znajomości to scena główna. Na niej od 16:00 do 19:00 będzie się działo dużo dobrego. To kolejne i nie ostatnie spotkanie z wolontariuszami gliwickiego schroniska, którzy w Centrum Handlowym FORUM pojawiają się w towarzystwie zwierzaków, które dotychczas nie miały szczęścia do ludzi. 

– Dzięki współpracy z Centrum Handlowym FORUM zmieniamy ich los. Kilkadziesiąt psów i kotów niemal bezpośrednio z tej sceny powędrowało do nowych domów. Aby nowe znajomości mogły się szybko nawiązywać organizujemy jak zawsze spotkanie z wolontariuszami, którzy na co dzień zajmują się tymi konkretnymi psami. Oni wiedzą o nich wszystko. Potrafią opowiedzieć dla jakiej rodziny i który piesek będzie najlepszym kandydatem – mówi Barbara Malinowska, kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gliwicach.

4 października można będzie posłuchać o komunikowania się ze zwierzętami i jak rozumieć zachowanie psów. Wolontariusze opowiedzą na czym polega i jak wygląda adopcja. Mają ulotki, które w prostych krokach pozwalają się przygotować do przyjęcia nowego zwierzaka pod swój dach.

– Razem zmieniamy ich świat na lepszy – to nasze hasło które nam towarzyszy od pierwszego eventu czyli od ubiegłego roku. Ono nam działa. Dlatego po raz kolejny angażujemy się we wsparcie adopcji zwierzaków, które zostały przez innych zgubione, oddane czy porzucone. Wiem również, że nie każdy ma warunki, by przyjąć zwierzaka i dlatego zorganizowaliśmy stoisko na którym można się dowiedzieć jak zostać wolontariuszem w schronisku. Jesteśmy też zachwyceni jak dużym zainteresowaniem Gliwiczan cieszą się Biegi na 6 łap czyli comiesięczne spacery rodzin z psiakami ze schroniska, które też są okazją do poznania się oraz wspierają adopcje – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

4 października zapraszamy również na pokaz psich sztuczek. Naukowcy porównują inteligencję psów do możliwości jakie ma 2 letnie dziecko. To oznacza, że pies może rozumieć około 250 słów i gestów. Nie zawsze to doceniamy u zwierzaków dlatego musicie z nami być i zobaczyć jak można komunikować się z psem. Na scenie głównej, na poziomie 0, odbędą się również darmowe warsztaty kreatywne dla dzieci. Tym razem będziemy ozdabiać szkolne worki zwierzęcymi motywami.

Jest jedno zagrożenie o jakim musimy Wam powiedzieć. Można zakochać się w każdym z psów jakie pojawią się w FORUM w tym dniu.

Razem zmienimy ich świat na lepszy! Czekamy we wtorek w CH FORUM!

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI