Remont Świętojańskiej powoli się kończy

W czwartek, 29 września, rozpocznie się kolejny etap remontu ul. Świętojańskiej. Na czas prac wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

– Jeszcze tylko prace w obrębie skrzyżowania ul. Toszeckiej i remont ul. Świętojańskiej na całej długości dobiegnie końca. Na czas robót wykonawca zajmie część jezdni, tuż przy wylocie z ul. Świętojańskiej do ul. Toszeckiej. Prace realizowane będą w taki sposób, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, prace zakończą się na przełomie bieżącego i przyszłego tygodnia – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Ul. Świętojańska została wyremontowana na całej długości, od ul. Tarnogórskiej po skrzyżowanie z ul. Toszecką. Na dwukilometrowym odcinku uporządkowano układ drogowy, wymieniona została nawierzchnia jezdni, częściowo – gdzie wymagał tego stan techniczny – ułożono nowe chodniki i uporządkowano miejsca postojowe. Dla zwiększenia bezpieczeństwa pieszych wprowadzono azyle przy przejściach.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI