r e k l a m a


Kolejne potrącenie pieszego w Gliwicach

W sobotę, 19 sierpnia po godzinie 14.00, doszło do kolejnego potrącenia pieszego znajdującego się na oznakowanym przejściu – tym razem na ul. Kozielskiej, ucierpiał 34-latek.

51-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego kierujący samochodem marki Fiat Punto potrącił na pasach 34-letniego mieszkańca Gliwic, który przechodził z lewej strony jedni na prawą. Poszkodowany został potrącony podczas schodzenia z pasów, doznał złamania nogi. Postępowanie prowadzi Wydział Kryminalny KMP w Gliwicach.
– Raz jeszcze przypominamy kierowcom, że nie można pozwalać sobie na rutynę, zbyt szybką jazdę czy moment rozkojarzenia – mówią policjanci.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Was
6 lat temu

Cóż rutyna czy wyobraznia jest obca dla SGL ..to widzimy codzienne

Agnieszka Widomska
6 lat temu

Większość wypadków jest przez pieszych ponieważ nie patrzą jak chodzą, przechodzą w miejscach nie dozwolonych. A jak przechodzą na pasach to nie popatrza i wyskakują przed maskę. I co wina kierowcy? Nie raz miałam takie sytuacje że ledwo zdążyłam zachamowac ale jak co do czego to zawsze jest wina ze strony kierowcy ale nikt nie popatrzy na druga stronę jak się piesi zachowują na drodze.

Marta
Marta
6 lat temu

Ta sama sytuacja spotkala mnie kilka dni temu gdzie na ul. Jana Pawla wszedl mi prosto pod kola samochodu cygan. Nawet sie nie rozejrzal. Uwazal ze jak sa pasy to wszystko mu wolno. Brak slow….

Tomek Świderski
6 lat temu

Problem jest taki że tylko w Gliwicach nie ma oświetlonych dodatkowo przejść dla pieszych stąd te wypadki… już nawet Kędzierzyn Koźle o to zadbał

Joachim Schwierz
6 lat temu

Bo na takie rzeczy Gliwice nie ma kasy, lepiej było wybudować podium za które teraz wszyscy będziemy płacić.

Tomasz Gąska
6 lat temu

Joachim Schwierz Skończ pierdzielić głupoty o tym Podium. Jak ostatnio media pisały że w Gliwicach będą robić innowacyjny system oświetlenia ulic żeby było bezpieczniej to też narzekaliście. Cokolwiek by nie robili to i tak będziecie marudzić. Najlepiej Frankiewicz powinien dla Was budować domki na drzewie i tam byście mieszkali zadowoleni…..

Joanna Markiewicz
6 lat temu

Narazie jest oszczędniej (co zresztą podkreślają)…alw czy bezpieczniej???

Joanna Markiewicz
6 lat temu

Dokładnie.Cały czas się o tym pisze i nic sobie z tego nie robą.Myślą o nowym oszczędnym oświetleniu ulic ale niestety nie myślą o pieszych którzy są bardzo słabo widoczni.

Arletta Dorota Szymczak

Po godzinie 14 jest słaba widoczność ? Nie wiedziałam, że to środek nocy i ciemno jak w …:)

Joanna Markiewicz
6 lat temu

Proszę czytać ze zrozumieniem i prześledzić wstecz informacje o potrąceniach.Ile jest w godzinach gdy już zmrok zapada…lub zwyczajnie przejechać się ulicami Gliwic po zmroku i zwrócić uwagę na oświetlenie tuż nad przejściami dla pieszych.Brak koncentracji u kierowców to jedno a oświetlenie to drugie…

Piotr Koszowski
6 lat temu

Tu nie chodzi o przepisy czy kary, ale o kulturę jazdy, rozwagę i wyobraźnie a tego brakuje kierowcą

utylizator
utylizator
6 lat temu

Brakuje pieszych patroli -policjantów z drogówki.Jeżdzących radiowozów po mieście widać nie brakuje natomiast brakuje pieszych policjantów z drogówki. Z samochodu widać tylko to co znajduje się w bliskiej odległości od maski.Pieszy policjant idąc lewą stroną pod prąd jest w stanie zauważyć znacznie więcej. Formuła 1 na Dworcowej ciągle trwa , na częstochowskiej to samo, wjeżdżających na parking nad tunelem od strony dworca , wjeżdżanie do Aldika z M.Strzody od Dworcowej i wyjazd w kierunku Wrocławskiej też ciągle trwa i te wyżej wymienione wykroczenia popełnia w ciągu dnia spora liczba kierowców. Należało by jeszcze dodać lekceważenie znaków STOP i zielonych strzałek… Czytaj więcej »

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI