Na gliwickim wysypisku można oddawać odpady za darmo. Nie zaśmiecajmy lasów

Na gliwickim składowisku odpadów przy ulicy Rybnickiej kilka lat temu powstał PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

To tutaj gliwiczanie bezpłatnie mogą przywieźć różnego rodzaju odpady. Mieszkańcy mogą tutaj zostawić odpady budowlane, opony, odpady zielone, wielkogabarytowe. Przed wyrzuceniem odpadów należy podejść do okienka, gdzie podajemy swój numer rejestracyjny i oświadczamy, że jesteśmy mieszkańcami Gliwic, a następnie możemy wyładować śmieci do jednego ze wskazanych kontenerów.

W PSZOK-u bezpłatnie przyjmowane są wyłącznie odpady komunalne. Warunki, które muszą zostać spełnione:
a) odpady pochodzą z nieruchomości zamieszkałych od mieszkańców miasta Gliwice;
b) ilość i rodzaj dostarczonych odpadów nie może wskazywać, że pochodzą one z innego źródła niż gospodarstwo domowe (np. odpady z działalności gospodarczej lub innych nieruchomości niezamieszkałych);
c) odpady zostały dostarczone pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony;

Przypomnijmy, że zabronione jest wyrzucanie śmieci do lasów czy rowów. Niestety, takie zdarzenia nadal mają miejsce. Straż miejska zastawia jednak pułapki na ludzi, którzy zaśmiecają lasy i pobocza. Coraz częściej do drzwi osób zaśmiecających pukają funkcjonariusze, którzy nakładają mandaty lub kierują sprawę do sądu. Nie warto ryzykować i niszczyć środowiska.

Odpady można przywozić do PSZOK od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00, a w weekendy od 7.00 do 13.00. Regulamin PSZOK można znaleźć na stronie www.skladowiskogliwice.pl.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Frankiewicz królem Polski i wszystkich wszechświatów
Frankiewicz królem Polski i wszystkich wszechświatów
4 lat temu

„To tutaj gliwiczanie bezpłatnie mogą przywieźć wszelkiego rodzaju odpady” – kłamstwo!
Nie można oddać ubrań i wielu innych różnych rzeczy!
Wszelki rodzaj to dla infogliwic nieznany termin.

Gosia
Gosia
4 lat temu

„To tutaj gliwiczanie bezpłatnie mogą przywieźć różnego rodzaju odpady. ” – proszę o sprostowanie. Tekst powinien brzmieć tak : To tutaj gliwiczanie MIESZKAJĄCY W DOMKACH JEDNORODZINNYCH bezpłatnie mogą przywieźć różnego rodzaju odpady. POZOSTALI MIESZKAŃCY TZW WSPÓLNOT MUSZĄ ZAPŁACIĆ. Nie wiem czym to jest spowodowane ale Wspólnoty Mieszkaniowe traktowane są jako działalność gospodarcza.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Gosiu, piszesz bzdury.

Gosia
Gosia
4 lat temu
Reply to  Anonimowo

To nie bzdury. Dzwoniłam 5 min. temu. Odpowiedź: płacą mieszkańcy wspólnot i dzialkowicze.

Jaaaś
Jaaaś
4 lat temu

Szkła też nie można

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI