Kolejne śmiertelne pobicie w Gliwicach. Zatrzymano nastolatka

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

W wyniku pobicia śmierć poniósł 38-letni gliwiczanin. Decyzją gliwickiego sądu 19-letni sprawca został tymczasowo aresztowany. Do zdarzenia doszło 24 sierpnia na ulicy Żabińskiego. Nieprzytomnego mężczyznę znalazł przypadkowy przechodzień. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala w Sosnowcu, gdzie mimo intensywnych zabiegów leczniczych nie odzyskał przytomności. Zmarł 4 września. Od początku czynności śledcze w tej sprawie prowadzili detektywi z gliwickiej komendy.

Jak ustalono, w dniu pobicia doszło do scysji między spacerującym z psem gliwiczaninem a dwoma nieznanymi wówczas mężczyznami. Wytypowano, namierzono i zatrzymano 19-letniego mieszkańca Łodzi i 30-latka z Rawy Mazowieckiej. W trakcie śledztwa wykluczono udział starszego z nich w śmiertelnym pobiciu, po przesłuchaniach został zwolniony do domu. Na wniosek policji i prokuratora Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował 19-latka. Czeka go proces karny i wyrok.

Zgodnie z art. 158 § 3 Kodeksu karnego – jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Zobacz też: Śmiertelnie pobili 16-latka. “Miał tętniaka, który pękł”

(KMP Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
alka48
alka48
9 lat temu

dożywocie na ciężkich robotach,a nie 10 lat, zabił komuś męża, ojca, brata, syna, rodzina płacze,a ten g…będzie w więzieniu za nasze pieniądze siedział, i jeszcze lekarz bez kolejki, odpowiednie wyżywienie, bo musi być kalorycznie, szkoda słów na takich bandziorów:((

urywaczgwintów
urywaczgwintów
9 lat temu
Reply to  alka48

Na dożywociu to prawdopodobnie będzie dłużej siedział za nasze pieniądze ?

bfshj
bfshj
9 lat temu

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Napisał dożywocie i ciężkie roboty…. Ah widzę, że w Polsce nadal kuleje „czytanie ze zrozumieniem”.

urywaczgwintów
urywaczgwintów
9 lat temu
Reply to  bfshj

Dożywocie na ciężkich robotach, a nie 10 lat – zgadza się w Polsce nadal kuleje „czytanie ze zrozumieniem”.

Zajaczkowski A*
Zajaczkowski A*
9 lat temu

„Zgodnie z art. 158 § 3 Kodeksu karnego – jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. ” – fajne, w kontekście 16-to letniego Dawida z Łabęd. Mam wrażenie że o tym art. KK zapomniano, a sprawa wygląda na zamkniętą. Może i przypadku powyżej opisanym to „tętniak” lub nowotwór jelita grubego był przyczyną śmierci, a nie pobicie. Wystarczy przecież zatrudnić „odpowiednich” ekspertów.

QŃ
9 lat temu

Proponuje zacząć od przeczytania Ustawy o Nieletnich! Podam przykład: nastolatek któremu brakuje 1 dnia do 13-lat może np. kogoś pozbawić życia i… nie ponosi żadnej odpowiedzialności karnej!

Zajaczkowski A*
Zajaczkowski A*
9 lat temu
Reply to 

Wśród bijących w Łabędach takich nie było. I to by było – jak powiadał mistrz Stanisławski – na tyle!

urywaczgwintów
urywaczgwintów
9 lat temu

Sugerujesz, że tego niewydarzonego chłopczynę stać na przekupienie sądu tak aby powołał „odpowiednich”
biegłych sądowych, których również można przekupić ? Myślisz, że to ten poziom ?

Zajaczkowski A*
Zajaczkowski A*
9 lat temu

Czyżby tych z Łabęd, z ul. Klasztornej, stać było na przekupienie tej całej machiny? Ja nic nie sugeruję ! Ja tylko nawiązuję do zapomnianego przez policję i prokuraturę zdarzenia z 17-tego lipca 2013 – rondo na Klasztornej.

urywaczgwintów
urywaczgwintów
9 lat temu

Skoro ci z Łabęd i z Klasztornej nie zatrudnili odpowiednich biegłych bo ich nie stać na to, to kto to zrobił i w jakim celu, kto miał w tym interes aby wyłożyć na to za pewnie niemałe pieniądze ? Może biegli sami się zatrudnili, społecznie i gratis, wpadli na genialny pomysł wymyślili tętniaka dla hecy fałszując przebieg sekcji zwłok i jej dokumentację a prokurator to łyknął też gratis ?

Zajaczkowski A*
Zajaczkowski A*
9 lat temu

A dwóch z nich (18 i 17 lat) może spokojnie odpowiadać z powyższego $.

...
...
9 lat temu

Powinien się teraz modlić, żeby mnie na swojej drodze nie spotkać… Jak będzie trzeba to i te 10 lat poczekam… Aż wyjdzie…

urywaczgwintów
urywaczgwintów
9 lat temu
Reply to  ...

Myślę, że on nie będzie tracił czasu na modlitwy, tylko siedząc te 10 lat dobrze to wykorzysta i odpowiednio przygotuje się na spotkanie z Tobą.

Chan
Chan
9 lat temu

pistoletu nie pokona

KM
KM
9 lat temu

Gdzie to było na Żabińskiego? Wie ktoś?

yyy
yyy
9 lat temu
Reply to  KM

Za Gornym Przestankiem .

gruby
gruby
9 lat temu

ale tego ze zciulali go jak psa i wrzucili do studzienki kanalizacyjnej to juz nie napisali . za gornym przystankiem gdzies kolo transformatora podobno

gruby
gruby
9 lat temu

Stasiu jestesmy z Tobą

R
R
9 lat temu

A na innym portalu piszą że znał morderców i często z nimi pił. To jak to w końcu było? 😐

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI