r e k l a m a


Kolejne śmiertelne pobicie w Gliwicach. Zatrzymano nastolatka

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

W wyniku pobicia śmierć poniósł 38-letni gliwiczanin. Decyzją gliwickiego sądu 19-letni sprawca został tymczasowo aresztowany. Do zdarzenia doszło 24 sierpnia na ulicy Żabińskiego. Nieprzytomnego mężczyznę znalazł przypadkowy przechodzień. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala w Sosnowcu, gdzie mimo intensywnych zabiegów leczniczych nie odzyskał przytomności. Zmarł 4 września. Od początku czynności śledcze w tej sprawie prowadzili detektywi z gliwickiej komendy.

Jak ustalono, w dniu pobicia doszło do scysji między spacerującym z psem gliwiczaninem a dwoma nieznanymi wówczas mężczyznami. Wytypowano, namierzono i zatrzymano 19-letniego mieszkańca Łodzi i 30-latka z Rawy Mazowieckiej. W trakcie śledztwa wykluczono udział starszego z nich w śmiertelnym pobiciu, po przesłuchaniach został zwolniony do domu. Na wniosek policji i prokuratora Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował 19-latka. Czeka go proces karny i wyrok.

Zgodnie z art. 158 § 3 Kodeksu karnego – jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Zobacz też: Śmiertelnie pobili 16-latka. “Miał tętniaka, który pękł”

(KMP Gliwice)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
alka48
alka48
10 lat temu

dożywocie na ciężkich robotach,a nie 10 lat, zabił komuś męża, ojca, brata, syna, rodzina płacze,a ten g…będzie w więzieniu za nasze pieniądze siedział, i jeszcze lekarz bez kolejki, odpowiednie wyżywienie, bo musi być kalorycznie, szkoda słów na takich bandziorów:((

urywaczgwintów
urywaczgwintów
10 lat temu
Reply to  alka48

Na dożywociu to prawdopodobnie będzie dłużej siedział za nasze pieniądze ?

bfshj
bfshj
10 lat temu

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Napisał dożywocie i ciężkie roboty…. Ah widzę, że w Polsce nadal kuleje „czytanie ze zrozumieniem”.

urywaczgwintów
urywaczgwintów
10 lat temu
Reply to  bfshj

Dożywocie na ciężkich robotach, a nie 10 lat – zgadza się w Polsce nadal kuleje „czytanie ze zrozumieniem”.

Zajaczkowski A*
Zajaczkowski A*
10 lat temu

„Zgodnie z art. 158 § 3 Kodeksu karnego – jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. ” – fajne, w kontekście 16-to letniego Dawida z Łabęd. Mam wrażenie że o tym art. KK zapomniano, a sprawa wygląda na zamkniętą. Może i przypadku powyżej opisanym to „tętniak” lub nowotwór jelita grubego był przyczyną śmierci, a nie pobicie. Wystarczy przecież zatrudnić „odpowiednich” ekspertów.

QŃ
10 lat temu

Proponuje zacząć od przeczytania Ustawy o Nieletnich! Podam przykład: nastolatek któremu brakuje 1 dnia do 13-lat może np. kogoś pozbawić życia i… nie ponosi żadnej odpowiedzialności karnej!

Zajaczkowski A*
Zajaczkowski A*
10 lat temu
Reply to 

Wśród bijących w Łabędach takich nie było. I to by było – jak powiadał mistrz Stanisławski – na tyle!

urywaczgwintów
urywaczgwintów
10 lat temu

Sugerujesz, że tego niewydarzonego chłopczynę stać na przekupienie sądu tak aby powołał „odpowiednich”
biegłych sądowych, których również można przekupić ? Myślisz, że to ten poziom ?

Zajaczkowski A*
Zajaczkowski A*
10 lat temu

Czyżby tych z Łabęd, z ul. Klasztornej, stać było na przekupienie tej całej machiny? Ja nic nie sugeruję ! Ja tylko nawiązuję do zapomnianego przez policję i prokuraturę zdarzenia z 17-tego lipca 2013 – rondo na Klasztornej.

urywaczgwintów
urywaczgwintów
10 lat temu

Skoro ci z Łabęd i z Klasztornej nie zatrudnili odpowiednich biegłych bo ich nie stać na to, to kto to zrobił i w jakim celu, kto miał w tym interes aby wyłożyć na to za pewnie niemałe pieniądze ? Może biegli sami się zatrudnili, społecznie i gratis, wpadli na genialny pomysł wymyślili tętniaka dla hecy fałszując przebieg sekcji zwłok i jej dokumentację a prokurator to łyknął też gratis ?

Zajaczkowski A*
Zajaczkowski A*
10 lat temu

A dwóch z nich (18 i 17 lat) może spokojnie odpowiadać z powyższego $.

...
...
10 lat temu

Powinien się teraz modlić, żeby mnie na swojej drodze nie spotkać… Jak będzie trzeba to i te 10 lat poczekam… Aż wyjdzie…

urywaczgwintów
urywaczgwintów
10 lat temu
Reply to  ...

Myślę, że on nie będzie tracił czasu na modlitwy, tylko siedząc te 10 lat dobrze to wykorzysta i odpowiednio przygotuje się na spotkanie z Tobą.

Chan
Chan
10 lat temu

pistoletu nie pokona

KM
KM
10 lat temu

Gdzie to było na Żabińskiego? Wie ktoś?

yyy
yyy
10 lat temu
Reply to  KM

Za Gornym Przestankiem .

gruby
gruby
10 lat temu

ale tego ze zciulali go jak psa i wrzucili do studzienki kanalizacyjnej to juz nie napisali . za gornym przystankiem gdzies kolo transformatora podobno

gruby
gruby
10 lat temu

Stasiu jestesmy z Tobą

R
R
10 lat temu

A na innym portalu piszą że znał morderców i często z nimi pił. To jak to w końcu było? 😐

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI