r e k l a m a


Nietrzeźwy poranek. Policyjne statystyki przerażają

Wczoraj w godzinach porannych na gliwickich ulicach policjanci z drogówki sprawdzali trzeźwość kierujących.

Wyniki nie są optymistyczne. Akcja „Trzeźwy poranek”, mająca na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych prowadzących, trwała od godziny 5.00 do 13.00. Wczorajsze kontrole miały mieć charakter prewencyjny, niestety, w poniedziałkowy poranek policjanci zatrzymali 9 praw jazdy. W grupie zatrzymanych 7 kierujących popełniło przestępstwa, mieli we krwi powyżej 0,5 promila, 2 to sprawcy wykroczeń -od 0,2 do 0,5 promila.

Prawo złamali tylko mężczyźni, w wieku od 26 do 63 lat. Najmłodszy to obywatel Czech, w którego organizmie ujawniono 0,66 promila. W grupie znalazł się też kierowca dużej ciężarówki, stężenie alkoholu we krwi 49-letniego gliwiczanina zatrzymanego na ul. Piwnej wynosiło prawie 1 promil.

Policja przypomina, że celem trwającej od wielu miesięcy akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Gliwiccy policjanci w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych, na drogach dojazdowych (np. podczas oczekiwania na zmianę świateł) przeprowadzają w mieście i powiecie zmasowane kontrole trzeźwości kierowców.

(KMP Gliwice)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
10 lat temu

Im wiecej takich akcji tym lepiej. Pozostaje zaostrzyc kary i bedzie bezpieczniej.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI