spot_img


Kolejne uliczki na Starówce prawie gotowe

Gliwicka Starówka powoli, ale systematycznie odzyskuje dawny blask.

Tegoroczne prace na uliczkach wokół Rynku ruszyły w marcu i objęły fragmenty ulic: Dolnych Wałów (od ul. Jana Pawła do ul. Zwycięstwa), Kaczyniec (od ul. Przy Raciborskiej Bramie do ul. Wysokiej), Średniej (od ul. Raciborskiej do ul. Kaczyniec), Matejki (od ul. Dolnych Wałów do Basztowej), odcinki ulic Kościelnej i Raciborskiej, przylegające do Placu Wszystkich Świętych, a także ulice: Przy Raciborskiej Bramie, Białej Bramy, Pod Murami oraz Tkacką. W większości miejsc prace ziemne już się zakończyły, a właściciele istniejącego uzbrojenia podziemnego przebudowali swoją infrastrukturę, czyli wodociągi, gazociągi, kable elektroenergetyczne i teletechniczne. W następnej kolejności do akcji wkroczyli drogowcy.

Ulica Białej Bramy i odcinek Średniej są już praktycznie gotowe – trwa tam utwardzanie nawierzchni z kostki. Na Kaczyńcu układane są krawężniki oraz regulowane murki okienek piwnicznych, a na odcinku tej drogi od ul. Bankowej do ul. Krupniczej prowadzone są już roboty brukarskie.

Układanie nowej nawierzchni drogi rozpoczęło się także na ul. Pod Murami i Tkackiej, a chodników – przy ul. Górnych Wałów i Placu Wszystkich Świętych. Wzdłuż ul. Przy Raciborskiej Bramie wykonano korytowanie ulicy i wzmocniono jej podłoże. Ruszyło układanie krawężników.

Mniej zaawansowane są prace przy ul. Matejki, gdzie przebudowywano sieć ciepłowniczą i równolegle prowadzone były badania archeologiczne. W tej chwili rozpoczęto korytowanie ulicy. Prace ziemne trwają natomiast przy ul. Dolnych Wałów. Muszą być tam jeszcze ułożone nowe kable elektroenergetyczne oraz oświetlenia ulicy. Trzeba także zabezpieczyć kable teletechniczne kolidujące z konstrukcją drogi. Po zakończeniu prac ziemnych w tych miejscach będzie można przystąpić do korytowania pod przyszłą drogę, przygotowania podbudowy i wykonania nawierzchni.

(MSI)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cliper
cliper
9 lat temu

cały efekt blednie przy tak zrujnowanych kamienicach!szkoda że właściciele i wspólnoty nie działają w tym zakresie-no i ruch samochodowy..powinien zniknąc

ANTY SM
ANTY SM
9 lat temu

….i kapiący olej tych złomów!

maniek
maniek
9 lat temu

oj ludki wam wszystko przeszkadza to niech wybuduja urzedy na odludziu tak jak np; m1 / real to tam nikt niebedzie musial jechac autem po tej waszej pieknej pedanckiej kostce autem

ja
ja
9 lat temu

wszystie uliczki rozkopane a Dolnych Wałów to już niedługo rok i końca nie widać.. Nikt tam nic nie robi

urywaczgwintów
urywaczgwintów
9 lat temu
Reply to  ja

Dolnych Wałów jest już dawno wyremontowana, tory tramwajowe zlikwidowane.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI