Od dziś zmiany w ruchu na autostradzie A1

Skanska, realizująca jeden z dwóch gliwickich odcinków Drogowej Trasy Średnicowej, wprowadza kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Od czwartku, 14 sierpnia kierowcy inaczej pojadą autostradą A1 w Gliwicach.

Zmiana organizacji ruchu na A1 zostanie wprowadzona w czwartek, 14 sierpnia o godz. 13:30. Polegać będzie na wyłączeniu z ruchu jezdni zbiorczych autostrady A1 w obydwu kierunkach na odcinku od wiaduktu nad ul. Kujawską w Gliwicach do przejazdów awaryjnych. Ruch zostanie skierowany na jezdnie zasadnicze autostrady A1. Planowana zmiana jest związana z budową węzła drogowego na przecięciu z realizowanym odcinkiem DTŚ – G1 w Gliwicach i potrwa do czasu otwarcia tego fragmentu – jesień br.

Budowa Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach, która jest realizowana od lipca 2012 roku, została podzielona na dwa odcinki. Pierwszy – oznaczony jako G1 – o długości około 2,8 km prowadzi od granicy z Zabrzem do ul. Kujawskiej. Na tym fragmencie DTŚ zaprojektowano 5 obiektów inżynierskich – wiadukty drogowe nad torami kolejowymi, ul. Wschodnią, ul. Błonie i ul. Kujawską oraz węzeł drogowy nad autostradą A1 i rzeką Kłodnicą. Wykonawcą tej części inwestycji o wartości prawie 199 mln zł netto (244,5 mln zł brutto) jest Skanska. Drugi powstający w Gliwicach odcinek DTŚ został oznaczony jako G2. Ma długość około 5,6 km i prowadzi od ul. Kujawskiej do istniejącego węzła Drogi Krajowej nr 88 z ul. Portową.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI