Kominkowy design: jak wybrać akcesoria?

Dla posiadaczy kominków niezbędnymi elementami wnętrza są odpowiednie akcesoria. Jak je wybrać, by wokół paleniska panował ład, a same akcesoria wpisywały się w design domu czy mieszkania? Sprawdź nasze propozycje.

Porozrzucane drewno wokół kominka, stare szufelki czy pogrzebacze przestrzeń wokół kominka powinna wyglądać zupełnie inaczej! Zapanowanie nad tym chaosem może być prostą czynnością, o ile zaopatrzymy się w odpowiednie akcesoria kominkowe. Te z kolei mogą pełnić nie tylko praktyczne funkcje, ale także estetyczne. Dlatego warto przyjrzeć się dostępnym na rynku produktom, by wybrać takie, które spełnią nasze oczekiwania pod każdym względem. 

Akcesoria kominkowe: co jest niezbędne? 

Niewątpliwie przy użytkowaniu kominka powinniśmy zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia: szufelkę, pogrzebacz, wiaderko na popiół oraz niewielką szczotkę. W tym przypadku możemy wybrać gotowe zestawy eleganckich żeliwnych akcesoriów. Przydatny okazuje się również kosz na drewno, który powinniśmy dobrać wielkością do ilości spalanego drewna dziennie. 

Niezbędne będą także pomocne przy rozpalaniu stylowe zapalniczki, długie zapałki i pomagająca w szybkim wznieceniu ognia rozpałka warto ją mieć zawsze w domu. Osoby, które dużą wagę przywiązują do porządku powinny zaopatrzyć się w specjalny odkurzacz kominkowy, by na bieżąco czyścić wnętrze paleniska z popiołu, bez ryzyka rozprzestrzeniania się kurzu po wnętrzu mieszkania czy domu. 

Bezpieczny kominek 

Przy otwartych kominkach warto zadbać o bezpieczeństwo podczas palenia. Żeby żar czy strzelający ogień nie wydostał się poza wnętrze kominka, powinniśmy zamontować odpowiednią szybę, która może zostać wykonana na zamówienie.  Akcesoria kominkowe to także wszelakie rury, przyłącza, kratki w przypadku tych akcesoriów powinniśmy przede wszystkim patrzeć na jakość wykonania oraz materiały, kupisz je w sklepie https://kratki.com/pl/akcesoria.

Akcesoria a klimat wnętrza 

Przybory, które stoją przy kominku mogą mieć różny design. Wszystko zależy od klimatu, w jakim mamy urządzone wnętrze. W ofercie producentów przeważają elementy żeliwne, o tradycyjnych formach. Możemy jednak znaleźć dość ciekawe kształty koszy na drewno. W nowoczesnych wnętrzach dobrze będą wyglądały elementy metalowe, w tradycyjnych czy nieco wiejskich stylizacjach możemy wybrać wiklinowe pojemniki. Industrialne dekoracje z kolei może uzupełnić geometryczny kosz, w którym poukładane drewno będzie wyglądało niczym dzieło sztuki.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI