W Gliwicach powstanie nowe targowisko. Gdzie?

W Gliwicach zakupy będzie można robić na nowym targowisku. Gdzie ono powstanie? Miejski Zarząd Usług Komunalnych ujawnia plany.

W MZUK podpisano umowę z wykonawcą nowego targowiska. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsze zakupy na nowym placu targowym będzie można zrobić już w połowie 2021 r.

Lada dzień na Koperniku ma się rozpocząć budowa placu targowego wraz z zadaszeniem i przyłączem kanalizacji deszczowej odbierającej wody opadowe. Na odwodnionym i utwardzonym terenie o powierzchni niemal 780 m2, pomiędzy budynkami przy ul. Kopernika 45 oraz Centaura 23, powstanie 12 stanowisk, w tym 6 zadaszonych stalową konstrukcją.

Teren zostanie wyłożony kostką brukową, przewidziano też nasadzenia – wokół zazielenią się drzewa, krzewy i trawa. Całość uzupełni system chodników. W części południowej przewidziano teren do zawracania dla pojazdów utrzymania czystości oraz dostawców towarów, miejsce na odpady oraz przenośną toaletę. W północnej części targowiska zaprojektowano strefę dojazdową dla istniejącego sklepu.

Inwestycja o wartości niemal 458 tys. zł zostanie sfinansowana z budżetu miasta. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace zakończą się w połowie roku.
źródło: UM Gliwice

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lucjan
Lucjan
1 rok temu

Szkoda, że targ na Lipowej zostanie zlikwidowany.

Rafał
Rafał
1 rok temu

A czemu nikt nie pochwalił się projektem jak to będzie wyglądać… ? Ciekaw jestem jak bardzo oszpecą Kopernik i ile miejsc zielonych zabiorą.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI