Kopalnia Sośnica do likwidacji? Głos zabrali związkowcy

„Ohydna prowokacja, sabotaż polskiego węgla oraz próba wywołania niepokojów społecznych” – tymi słowami związkowcy WZZ „Sierpień 80” recenzują dzisiejszy artykuł prasowy pt. „Halemba-Wirek i Sośnica do likwidacji” zamieszczony w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Związkowcy podkreślają, że informacje o rzekomej likwidacji tych dwóch kopalń są nieprawdziwe. – Dzisiejsze rewelacje „Dziennika Gazety Prawnej” o planach likwidacji kopalń „Halemba-Wirek” i „Sośnica” są wyssaną z palca ohydną prowokacją. Może byłby to przejaw twórczości typu „science fiction”, gdyby nie to, że ten artykuł ma na celu wywołanie niepokojów społecznych – oburza się Bogusław Ziętek, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień 80”.

O tym jak wiele emocji artykuł wywołał mówią związkowcy z KWK „Halemba-Wirek” w Rudzie Śląskiej i KWK „Sośnica” w Gliwicach.

– Górnicy są zdezorientowani. Informacja szybko się rozeszła. Jedni już chcą strajkować, inni okupować, kolejni jechać do Warszawy. Ktoś bawił się zapałkami i podpalił nastroje – mówi Zdzisław Bredlak z „Sierpnia 80” na „Sośnicy”. – Przecież nasza kopalnia jest w trakcie realizacji założeń Programu Naprawczego, a skutki tego znane będą dopiero w przyszłym roku. Wszystko wskazuje, że realizacja przebiega pomyślnie, a kopalnia będzie jedną z lepszych po uruchomieniu dwóch już uzbrojonych ścian – zaznacza.

Marceli Murawski z organizacji związkowej na „Halembie” dodaje, że środowe informacje prasowe nie mają pokrycia w oficjalnych dokumentach zarządu Polskiej Grupy Górniczej, ani Ministerstwa Energii.

– Tylko w jeden sposób oceniamy ten artykuł – jako próbę zniszczenia polskiego górnictwa. Dzieje się to wszystko bowiem w okresie, gdy Komisja Europejska rozstrzyga legalność sposobów ratowania branży górniczej w Polsce. Chodzi bowiem nie tylko o przyszłość PGG, ale i o Katowicki Holding Węglowy oraz o Jastrzębską Spółkę Węglową – mówi Przemysław Skupin, szef Zespołu ds. górnictwa Komisji Krajowej WZZ „Sierpień 80”.

– Mamy do czynienia z dziennikarstwem na poziomie gazetki przedszkolnej. Chyba, że na potwierdzenie swych doniesień dziennikarze przedstawią dokumenty PGG lub resortu energii – stwierdza Ziętek.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna Sałatyńska
6 lat temu

i gdzie PiS? przecież przed wyborami lansowali się pod kopalniami… a teraz gdzie są? W D. mają kopalnie.

obserwator cyrku
obserwator cyrku
6 lat temu

Pan Bredlak twierdzi, że obie ściany są uzbrojone? To może ruszy dupsko i pójdzie na gc 100, zamiast obserwacje spędzać w dysponentce?

zibi-gliwice
zibi-gliwice
6 lat temu

Zaś jakiś Peowiec i nowoczesny komuch chce fermentu nasiać, do pudła z nimi za tą prowokację.

Zdzisław
Zdzisław
6 lat temu

do

do „Obserwatora cyrku” – kolego czytaj dokładnie artykuł a nie ubliżaj drugiemu człowiekowi, bo powiedziałem że po uruchomieniu dwóch ścian , a nie że te ściany są już uzbrojone. Jest jedna ściana za zbrojona X-100 , a gc-100 jest w trakcie zbrojenia. A ja jak widzisz to nie siedzę na dupie tak jak inni związkowcy nawet ci do których ty należysz tylko się interesuje kopalnią i o nią walczę do końca bo na to zasługują pracownicy tej kopalni. A ty zamiast wspierać takich ludzi to jeszcze na nich plujesz. Pozdrawiam

MARIUSZ
MARIUSZ
6 lat temu

Dzisiaj właśnie pojechali odebrać ścianę x-100 , a od poniedziałku ( 10 października) ma się odbyć rozruch tej ściany aby w listopadzie mogła jechać całym pendem. Więc kopalnia ma przyszłość przed sobą razem z pracownikami tej kopalni. Powodzenia panowie górnicy.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI