r e k l a m a


Potrącił dziecko i odjechał. Policja reaguje i dziś wystawi sporo mandatów

Dziś od godziny 14.00 prowadzona będzie akcja pod nazwą „Kontrola drogowa – pieszy”.

Poniżej podajemy kilka przykładów potrąceń z ostatnich dni. Ku przestrodze publikujemy też film. Tylko w ciągu kilu dni doszło w naszym rejonie do kilku potrąceń – większość z nich wydarzyła się na oznakowanych przejściach.

Wczoraj około godz. 6.00 przy ul. Staromiejskiej 60-latek kierujący audi nie zachował należytej ostrożności i uderzył w przechodzącego przez przejście dla pieszych 22-letniego gliwiczanina. Pokrzywdzony z obrażeniami trafił do szpitala. Kierowcy zatrzymano uprawnienia.

Półtorej godziny później kierowca osobówki, jadący ul. Łabędzką w Łanach, potrącił 5-letnią dziewczynkę. Dziecko przechodziło wraz z opiekunem przez oznakowane przejście. Na szczęście obrażenia 5-latki nie okazały się zbyt poważne. Nie zmieniło to jednak decyzji policjantów, którzy zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

W miniony piątek przy ul. Kozielskiej, na pasach, został potrącony 84-letni gliwiczanin. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. 70-latka kierująca citroenem czeka na sprawę sądową i to m. in. sąd zdecyduje, czy kobieta odzyska prawo jazdy.

Publikujemy film z zarejestrowanym zdarzeniem – tylko dzięki refleksowi jednego z dzieci nie doszło do wypadku. 3 października o godzinie 13.30 przy ul. Przyszowskiej kierujący daewoo wykonywał manewr skrętu w lewo (z ul. Partyzantów) i nie udzielił pierwszeństwa dzieciom przechodzącym na zielonym świetle. 8-letnia dziewczynka doznała lekkich obrażeń nogi. Policjanci wyjaśniają, kto prowadził pojazd w chwili zdarzenia.

Dzisiaj gliwiccy funkcjonariusze będą kontrolować ruch drogowy, koncentrując się na zachowaniach kierowców wobec pieszych. Nie będą tolerować łamania przepisów, zarówno przez zmotoryzowanych, jak i samych pieszych. Z uwagi na występujący u nas problem licznych potrąceń, będą nakładane wysokie mandaty.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

24 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

W jakim wieku?! Tacy ludzie powinni zdawać egzamin na prawo jazdy drugi raz. Dostali prawo jazdy 20 lat temu i udają że są w stanie prowadzić.

Joanna Kuliś
7 lat temu

Co za baran

Tomasz Gąska
7 lat temu

ZABRAĆ prawo jazdy i samochód na złomowisko

Marek Sobol
7 lat temu

Zamknac jak za morderstwo

Kamil Paluch
7 lat temu

Tak to jest jak się nie przechodzi na psach tylko obok.

d3
d3
7 lat temu
Reply to  Kamil Paluch

Doucz się.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu
Reply to  Kamil Paluch

Prawo o ruchu drogowym DZIAŁ II. RUCH DROGOWY (art.3-65) Rozdział 2. Ruch pieszych (art. 11-15) Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem. 2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu. 3. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa… Czytaj więcej »

onion
onion
7 lat temu
Reply to  Anonimowo

„Wtargnięcia”??? XD
Pieszy był na przejściu, przestań się kompromitować

Lidia Wilk
7 lat temu

Nie mowie ze wszyscy ale sa też tacy co wchodza na pasy , odwracają głowe w drugą strone i udają że auta nie widzą

Miłosz Borek
7 lat temu

Dlaczego policja zamierza karać innych obywateli bo jakiś debil potrącił dziecko? Zamiast edukować od podstawówki to oni wolą wystawiać mandaty i zarabiać

Wanda Jankowska
7 lat temu

Miłosz Borek , będą karali wszystkich którzy źle chodzą i jeżdżą. Bardzo dobrze.

Łukasz Var Bogya de Csepy

Gdyby istniały przepisy umożliwiające konfiskatę samochodu w podobnych przypadkach to jakość kierowców szybko by się poprawiła, a budżet państwa mocno by się podreperował 😛

Janusz Byk
7 lat temu

Od razu zabrać prawo jazdy

Dawid Bystroń
7 lat temu

Polecam panom policjantom stac sobie przy dworcowe. Najlepiej a wysokosci gch. Notoryczne wyprzedzanie na przejsciach. W poniedzialem potracil by tam samochod moja zone, a wczoraj mnie. Jeden samochod sie zatrzymuje zeby przepuscic pieszych, a drugim pasem pedza samochody, nie zwazajac na pieszych, przejscie ani przepisy…

Natalia Żarnowska Paś
Reply to  Dawid Bystroń

Dokładnie ! Ta sama sytuacja spotkała i mnie , samochody pędzą na oślep. Jeden sie zatrzumuje drugi przejeżdża nie zważając ze ludzie z dziećmi wchodzą na pasy , gdyby nie refleks pieszych przez jakiegoś debila człowiek może stracić życie lub zostać kaleką.

Adam Roguz
7 lat temu

Powinni dojść do tego kierowcy po rejestracji z innych kamer i go surowo ukarać tym bardziej że wjechał na zielonym świetle

infogliwice.pl - portal i telewizja
Reply to  Adam Roguz

Na pewno policjanci ustalą właściciela samochodu, mamy informację, że próbują dowiedzieć się też kto prowadził auto podczas tego zdarzenia.

M.
M.
7 lat temu

Wiadomo, kierowca powinien być bardziej uważny. Ale zwróćcie też uwagę, że dzieci przez ulicę przebiegały.

Adam
Adam
7 lat temu

A w sobotę w nocy na Kozielskiej co się stało, wie ktoś?

x
x
7 lat temu

Piesi na filmie wbiegli na jezdnię i nie znajdowali się na pasach tylko bezpośrednio przy nich :/

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu
Reply to  x

Ale mieli zielone światło

Rasek Aga
7 lat temu

I bardzo dobrze…

Adrian Mirek
7 lat temu

Do admina a skąd wiesz że to był facet a nie kobieta? Tym bardziej że jest napisane że policja ustala sprawcę?

rodzic
rodzic
7 lat temu

Przykładnie ukarać gnoja za ucieczkę z miejsca wypadku. Słyszycie, ma być dotkliwa kara finansowa.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI