r e k l a m a


Królestwo Wydziału Architektury. Kinoteatr X po przebudowie (TV)

Wszyscy, którzy biadolili i utyskiwali nad likwidacją Kinoteatru X powinni zobaczyć, jak wygląda ten budynek po kapitalnym remoncie.

Teraz, to nie tylko jedna z wizytówek Politechniki Śląskiej, ale również miasta. Od piątku, budynek już oficjalnie, jest siedzibą Wydziału Architektury. Nasza kamera była w środku.

Na studentów czekają jasne, przestronne pracownie i sale wykładowe. Jest również świetnie wyposażona sala komputerowa.

Ale obiekt będzie pełnić nie tylko funkcje dydaktyczne, ale również kulturalne. W sali widowiskowej organizowane będą koncerty, a w kilku salach – wystawy, warsztaty i prezentacje.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2011_10/20111002_kino_x.flv” /]
 

Dwa lata temu budynek ze względu na fatalny stan techniczny został zamknięty. Wydawało się, że ze względu na olbrzymie koszty nie uda się go szybko wyremontować. Uczelni udało się jednak uzyskać wsparcie finansowe z ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreślał rektor Andrzej Karbownik, od początku przedsięwzięcie wspierali: minister Barbara Kudrycka oraz poseł Jan Kaźmierczak. Dzięki ich wsparciu Politechnika otrzymała dotację w wysokości ponad 10 mln zł na remont dawnego Kinoteatru X oraz stołówki przy ul. Pszczyńskiej.

W czasie trwającego ponad rok remontu w budynku zmieniło się praktycznie wszystko. Wymieniono stropy, poszycie dachowe i stolarkę okienną, wyczyszczono elewację i uzupełniono brakujące elementy. Niezwykle efektownie prezentuje się dobudowana przeszklona fasada od strony ul. Wrocławskiej.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
maro
maro
12 lat temu

Jest wspaniale! Gratulacje dla Politechniki!!!!!!!!

maro
maro
12 lat temu

tylko te twarde krzesełka na sali są okropne

brawa
brawa
12 lat temu

Brawo za wyczerpujący komentarz w materiale;)

Kamaz
Kamaz
12 lat temu

A zwróciliście uwagę na wejście do tego budynku. Prawie dwumetrowa brama zamykana na klucz, a obok czarne ozdobne słupki z łańcuszkami. Przecież to w ogóle do siebie nie pasuje.

239
239
12 lat temu

wspaniale jest!

m.
m.
12 lat temu

a parkingów nadal nie ma!

Gleiwitzer49
Gleiwitzer49
12 lat temu

… a dlaczego Wydział nie pracuje w nowym obiekcie ? … a jednak „coś” tam spartaczono … a może by tak napisać co (bo jak nie to sam napiszę :):) )…

on
on
12 lat temu

Swietny podklad muzyczny, rewelacja

M
M
12 lat temu

To jest wydział architekturu i urbanistyki czy tylko wnętrz?

PhiladelphiaMan
PhiladelphiaMan
11 lat temu

Szkoda mi Kina Teatr X. To bylo moje ulubione kino. Nie lubie tych wszystkich nowych kin. Nowy budynek moze wyglada ladnie na zewnatrz ale co z tego jak i tak 99% Gliwiczan nigdy do niego nie wejdzie. W srodku wogole mi sie nie podoba. Wyglada jak w piwnicy przerobionej na klub.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI