r e k l a m a


Książki dla małych pacjentów szpitala w Gliwicach

Mali pacjenci Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach otrzymali nową bibliotekę 19 listopada Fundacja Zaczytani.org we współpracy z Centrum Handlowym Forum, przekazała Szpitalowi Miejskiemu nr 4 Zaczytaną Bibliotekę.

Uroczystemu otwarciu towarzyszyło spotkanie czytelnicze z lalkarzem Konradem Konym Czarkowskim. Do tej pory Fundacja Zaczytani otworzyła 654 biblioteki w placówkach medycznych i opiekuńczych w województwie śląskim. Tym razem bibliotekę otrzymał Oddział Pediatryczny
gliwickiego szpitala.
Fundacja Zaczytani.org prowadzi również program bajkoeukacji. Codziennie wolontariusze fundacji przychodzą do szpitali w całej Polsce i czytają książki z najmłodszymi pacjentami. Bajkoterapia to proces, w którym dzieci, dzięki wspólnemu czytaniu, rozmowie i zabawie, oswajają swoje uczucia i emocje. W województwie śląskim takie spotkania odbywają się w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Punktem kulminacyjnym uroczystego otwarcia biblioteki było spotkanie z Konradem Konym Czarkowskim. Znany lalkarz przygotował dla dzieci spotkanie z postaciami z filmów Disney’a. Dzieci przeniosły się na chwilę do bajkowej rzeczywistości podczas wspólnego czytania przygód słonia Elmera. – Spotkania z małymi pacjentami są dla mnie zawsze wyjątkowe. To naprawdę ogromna przyjemność móc przenieść dzieci, choć na chwilę do świata radości i marzeń. Na co dzień taką rolę może pełnić wspólne czytanie książek. Biblioteki w szpitalach pozwalają rodzicom i personelowi oddziałów pomóc dzieciom w radzeniu sobie z trudnymi emocjami, które często towarzyszą im podczas leczenia – powiedział Konrad Kony Czarkowski.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI