spot_img


Kto odpowie za aferę gliwicką? 30 milionów złotych muszą spłacić gliwiczanie?


spot_img

– Gdy słyszę, że prezydent Adam Neumann, ustami swojego rzecznika, mówi, że w 2019 roku pojawił się niczym szeryf i zaprowadził porządek, to ja chcę zwrócić uwagę, że te serwery na Bojkowskiej kurzą się nie od 2019 roku, a od 2016 r. Dlatego mam prośbę, żeby pan prezydent wziął wreszcie coś na klatę i przyjął za to pełną odpowiedzialność. Ponosi pełną odpowiedzialność za „ukurzenie” 30 milionów złotych – mówi Franciszek Małecki-Trzaskoś, który przez kilka miesięcy badał aferę, którą opisał dzisiaj Onet. Małecki-Trzaskoś to prezes Instytutu Badań i Analiz Działalności Jednostek Samorządu Terytorialnego.

– Fakty są takie, że w 2016 roku Adam Neumann osobiście podpisał zarządzenie, w którym wyraził zgodę na zabezpieczenie tej pożyczki na działkach miejskich. To jest jego podpis. W 2018 roku to on był na posiedzeniach walnego zgromadzenia – mam przynajmniej 3 dokumenty, które to potwierdzają. […] Nie można udawać, że się nic nie wiedziało, gdyż od 2016 roku prezydent Neumann wiedział. Pytanie: jak dużo wiedział, kiedy wiedział – mówi Franciszek Małecki-Trzaskoś.

Zobacz wideo


– Za te błędy zapłacą gliwiczanie. To niebotyczne pieniądze. Zresztą – cały czas je płacicie. Zastanawiacie się dlaczego strefa płatnego parkowania [obsługuje ją ŚSM – przyp. red.] wiąże się z takimi opłatami? Trzeba zapłacić raty pożyczek – mówi Małecki-Trzaskoś. – Zapłacą też osoby, które opłacają rachunki za wodę w Gliwicach – dodaje.

– Fakty są takie: 30 milionów złotych poszło z kurzem. Trzeba o tym głośno mówić. Trzeba apelować do prezydenta Neumanna żeby nie zasłaniał się rzecznikiem prasowym, tylko sam stanął przed dziennikarzami i odpowiedział na pytania. Te odpowiedzi mogą go skompromitować i go skompromitują, ale niech to wreszcie zrobi – podsumowuje społecznik, który badał sprawę.

Przeczytaj cały artykuł w Onet.pl

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
krzysztof
krzysztof
10 miesięcy temu

UCZCIWI do bólu
UCINAĆ ŁAPY za przekręty

Marek
Marek
10 miesięcy temu

mam nadzieję, że ktoś za to beknie

gliwiczanin
gliwiczanin
10 miesięcy temu

ludzie opamiętajcie się w końcu i tupnijcie nogą w takiej Francji były prezydent Sarkozi do pudła a u nas nic i nic ,nasz urząd tylko podatki umie brać nawet podczas pandemii

Stonoga
Stonoga
10 miesięcy temu

Aż strach się bać co znajdziemy w kolejnej zapowiadanej informacji na temat Śląskiej Sieci Metropolitalnej.

tymoteusz
tymoteusz
10 miesięcy temu

ŚSM – Śląska Sieć Malwersacji. A co na to gliwicka Platforma Obywatelska?

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

spot_img

KORONAWIRUS