r e k l a m a

spot_imgspot_img

Znajoma wzięła jego kartę i poszła na zakupy

Kryminalni, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali 30-letnią mieszkankę tego miasta, podejrzaną o przywłaszczenie karty płatniczej, a następnie kradzież z konta pokrzywdzonego prawie 400 zł. Posługując się nie swoją kartą – zbliżeniowo, w krótkich odstępach czasu – kobieta kupowała w różnych sklepach towary o wartości kilkunastu-, kilkudziesięciu złotych. Została zatrzymana w piątek. Usłyszała już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu policjanci zostali powiadomieni o utracie portfela z zawartością m.in. karty płatniczej. Z informacji przekazanych przez pokrzywdzonego mieszkańca Knurowa wynikało też, że ktoś, za pomocą skradzionej karty, dokonał płatności zbliżeniowych. Sprawą natychmiast zajęli się knurowscy kryminalni, którzy, w wyniku intensywnych działań, zatrzymali sprawcę tych przestępstw. Okazała się nim… 30-letnia znajoma pokrzywdzonego.

Wyjaśniając wszystkie okoliczności, funkcjonariusze ustalili, że sprawczyni, chcąc zdążyć przed zablokowaniem karty, tego samego dnia, w krótkich odstępach czasu, wykonała kilka transakcji zbliżeniowych, płacąc za zakupy. Policjanci zebrali mocny materiał dowodowy i na jego podstawie kobiecie przedstawiono zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Przypominamy, że płatność zbliżeniowa cudzą kartą to przestępstwo kradzieży z włamaniem. Sprawca, pokonując zabezpieczenie elektroniczne, włamuje się bowiem do systemu i kradnie pieniądze, stanowiące płatność. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest zaś karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI