r e k l a m a


Kto powalczy o fotel prezydenta Gliwic? Wszyscy czekają na deklarację Frankiewicza?

spot_img
r e k l a m a

Wybory samorządowe coraz bliżej. Najprawdopodobniej odbędą się jesienią tego roku, jednak nie brakuje głosów, że PiS może zdecydować o ich organizacji dopiero na wiosnę.

Czy w wyborach wystartuje urzędujący Zygmunt Frankiewicz? On sam nadal tego nie zadeklarował. Jednak można domyślać się, że gdyby miał inne plany, to zapewne już by to ogłosił. Jego rywalem będzie na pewno Jarosław Gonciarz, poseł PiS. Jego partia niedawno ogłosiła nazwiska kandydatów na prezydentów wielu polskich miast. Przykładowo w Katowicach Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi kandydata, a poprze Marcina Krupę, czyli obecnego prezydenta tego miasta.

Czy pojawi się kandydat koalicji PO i Nowoczesna? Tego, póki co, nie wiadomo. Poseł Paweł Kobyliński z Nowoczesnej zapowiedział jakiś czas temu, że udzielone zostanie poparcie Zygmuntowi Frankiewiczowi, jednak lokalni włodarze PO nie deklarują tego w sposób jednoznaczny. Być może przygotowują własnego kandydata. Warto dodać, że pomiędzy przedstawicielami PO, Nowoczesnej, KOD i PSL podpisano porozumienie w sprawie wyborów. Wystawią wspólne listy kandydatów na radnych.

Co z innymi partiami? Kandydata zapewne wystawi SLD i ma nim być radny Bernard Fic.

Do wyborów przygotowuje się pewnie wielu kandydatów niezależnych lub związanych z lokalnymi stowarzyszeniami. Nie można natomiast mówić o żadnych konkretnych nazwiskach, bo mimo iż do wyborów zostało zaledwie kilka miesięcy, to nikt oficjalnie nie zapowiedział swojego startu. Czyżby wszyscy czekali na deklarację Zygmunta Frankiewicza?

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
5 lat temu

Dajcie spokój. Należy zmieniać władze tak w kraju jak i na najniższych szczeblach.

Anonimowo
5 lat temu

Ja głosuję na ZF

Anonimowo
5 lat temu
Reply to  Anonimowo

Ja też.

Anonimowo
5 lat temu

Nie chce ludzi od Kaczynskiego

Anonimowo
5 lat temu

Popieram pana Zygmunta Frankiewicza.

Anonimowo
5 lat temu

Po co zmieniać dobre?

Anonimowo
5 lat temu

Ja jestem za tym żeby Pan Prezydent Zygmunt Frankiewicz został na swoim stanowisku po co zmieniać jak teraz jest dobrze

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI