r e k l a m a


Kto zostanie rektorem Politechniki Śląskiej? Są pierwsze nazwiska

spot_img
r e k l a m a

W kwietniu odbędą się wybory rektora Politechniki Śląskiej. Od dziś do 30 marca można zgłaszać kandydatów.

Zgłoszenia dokonuje Elektor Uczelnianego Kolegium Elektorów. Kandydat musi jednak wyrazić zgodę na start w wyborach i jest zobowiązany złożyć do ministra ds. szkolnictwa wyższego oświadczenie lustracyjne lub informację o złożeniu oświadczenia lustracyjnego.

Niebawem wybrany zostanie człowiek, który pokieruje uczelnią w latach 2016-2020. Wyboru rektora dokonuje na posiedzeniu wyborczym uczelniane kolegium elektorów. Przypomnijmy, że od dwóch kadencji rektorem Politechniki Śląskiej jest prof. Andrzej Karbownik. W uczelniach publicznych kadencja rektora trwa 4 lata i rozpoczyna się w dniu 1 września w roku wyborów, a kończy w dniu 31 sierpnia w roku, w którym upływa kadencja. Jedna osoba nie może być wybrana do pełnienia funkcji rektora więcej niż dwie następujące po sobie kadencje.

W kuluarach zaczynają pojawiać się pierwsze nazwiska faworytów do objęcia funkcji rektora.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że spore szanse może mieć prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, dziekan wydziału Mechanicznego Technologicznego. Jego największym konkurentem, według naszych nieoficjalnych informacji, ma być prof. dr hab. inż. Adam Czornik z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Pojawia się też nazwisko prof. dr hab. inż. Andrzeja Jarzębskiego z wydziału chemicznego.

Trudno dziś stwierdzić, czy któraś z wymienionych osób będzie w ogóle ubiegała się o stanowisko rektora Politechniki Śląskiej. Wspomniane wyżej nazwiska krążą w uczelnianych kuluarach. Listę kandydatów poznamy na początku kolejnego miesiąca. Wybory rektora odbędą się 20 kwietnia.

Łukasz Fedorczyk

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI