r e k l a m a


Które ubezpieczenia komunikacyjne warto mieć?

Aktualne ubezpieczenie OC musisz posiadać pod rygorem wysokiej kary finansowej. Tylko że jest ono bardzo skąpe pod względem ochrony i nie daje właścicielowi żadnych wymiernych korzyści. Dlatego warto dokupić dodatkowe ubezpieczenia, żeby być w pełni spokojnym o swoje auto. Sprawdź, z jakich polis możesz skorzystać i co Ci one dają.

Autocasco
Zdecydowanie warto! Autocasco to bowiem najbogatsza pod względem ochrony ubezpieczeniowej polisa dostępna na rynku. Do jej największych plusów należy możliwość dopasowania jej zakresu do Twoich indywidualnych wymagań. Duża liczba dostępnych na rynku ofert AC powoduje, że bez problemu znajdziesz tę, która Ci najbardziej odpowiada. Jakie korzyści daje Ci to nieobowiązkowe, ale bardzo przydatne ubezpieczenie?

Ochrona ubezpieczenia, jaką obejmuje Twój samochód polisa autocasco, zawiera różnego rodzaju zdarzenia, począwszy od wypadków losowych, poprzez zjawiska atmosferyczne, skończywszy na stłuczkach i kolizjach. W każdej z tych sytuacji możesz ubiegać się o odszkodowanie z autocasco, o ile w ich wyniku doszło do uszkodzenia, zniszczenia lub utraty Twojego samochodu. Nie chcąc się obawiać kradzieży, wandalizmu, gradobicia czy zderzenia z sarną, zainwestuj w AC. Jeśli poszukujesz sprawdzonego autocasco, sprawdź PZU – OC mają co prawda drogie i mało atrakcyjne, ale AC jak najbardziej konkurencyjne.

NNW
NNW to kolejne ubezpieczenie, które zawsze warto wykupić. Obejmuje ono skutki finansowe uszczerbku na zdrowiu, jego całkowitej utraty lub śmierci w wyniku zdarzenia drogowego. O jakich skutkach finansowych mowa? M.in. o kosztownej rehabilitacji, zabiegach lekarskich, opiece szpitalnej, zakupie sprzętu medycznego czy utraconych dochodach z tytułu niezdolności do pracy. NNW daje Ci prawo odzyskać koszty poniesione na leczenie i otrzymać odszkodowanie za powypadkowe obrażenia cielesne i psychiczne.

Assistance
O ile ubezpieczenia autocasco i od następstw nieszczęśliwych wypadków warto posiadać zawsze, o tyle z assistance jest zupełnie inaczej. Ponieważ tę polisę przygotowano dla osób podróżujących autem z dala od miejsca zamieszkania, jej kupowanie nie ma logicznego uzasadnienia, o ile korzystasz z samochodu wyłącznie na terenie rodzimej miejscowości i w jej okolicach. Z kolei przy wyborze oferty kieruj się przede wszystkim nie wysokością składki, lecz zakresem polisy, co odróżnia assistance od obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, którego ceny można sprawdzić w porównywarce OC kalkulator-oc-ac.auto.pl.

Bezsprzecznie warto się zainteresować assistance, jeżeli regularnie wyjeżdżasz w dalekie trasy. Mając przy sobie ważną polisę, nie obawiasz się, że w razie awarii auta, wypadku, kolizji czy zwykłej stłuczki, która unieruchomiła Twój samochód, zostanie Ci zagwarantowana odpowiednia pomoc – techniczna, medyczna, logistyczna czy informacyjna. Chcąc czuć się pewnie i bezpiecznie w dalekiej i długiej trasie, assistance jest niezbędne.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI