r e k l a m a
spot_imgspot_img

Które ulice w Gliwicach odśnieżane są w pierwszej kolejności?

4 mln m2 ulic, chodników i ciągów pieszo-rowerowych, tyle pod swoją „opieką” ma Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Pługi, odśnieżarki i piaskarki, odśnieżają 757 miejskich ulic, przystanków komunikacji miejskiej, ciągów pieszych i rowerowych.

Akcja ZIMA uruchamiana jest przez koordynatora. Do jego obowiązków należy bieżące monitorowanie prognoz pogody oraz śledzenie komunikatów z dwóch stacji meteorologicznych, znajdujących się w Gliwicach przy ul. Toszeckiej i Nowy Świat.

Dla usprawnienia prac, teren miasta podzielono na 12 stałych rejonów. 9 z nich obejmuje jezdnie, a pozostałe chodniki, przystanki komunikacji miejskiej oraz rejon przejazdu alarmowego „Akcji Zima”.

W pierwszej kolejności odśnieżane są główne ciągi komunikacyjne: Drogowa Trasa Średnicowa, Droga Krajowa nr 88, ulice: Rybnicka, Pszczyńska czy Toszecka.

Wykonawcy zimowego utrzymania dysponują 38 jednostkami sprzętowymi przystosowanymi do odśnieżania i likwidacji śliskości.
W przypadku bezśnieżnej zimy, wykonawcy pozostają w stanie pełnej dyspozycji mimo, że miasto nie płaci za czas, w którym nie są prowadzone prace w zakresie odśnieżania lub posypywania dróg i chodników.

Informacje na temat „Akcji Zima” można znaleźć na stronie internetowej: zdm.gliwice.pl

Nie wszystkie drogi i chodniki na terenie miasta znajdują się w gestii Zarządu Dróg Miejskich. Część z nich należy do innych zarządców np. wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych. Za odśnieżanie chodników przed posesjami prywatnymi odpowiadają ich zarządcy i właściciele.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

30 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miłosz Borek
7 lat temu

Według mnie spisują się dobrze. Dziś trochę jeździłem po mieście i w sumie bez kłopotów

Agata Granieczny
7 lat temu

Jest naprawdę ok,dużo gorzej wypada w tej materii Zabrze,to tak z dzisiejszego porannego doświadczenia

Jakub Jermak
7 lat temu

Ścieżki rowerowe nie są odśnieżane w Gliwicach, mimo obowiązku ich odśnieżania.

Anna Michoń-Błażejowska

Jest dobrze, zwłaszcza w porównaniu do Zabrza i Bytomia.

Małgorzata Dziadek
7 lat temu

W Łabędach przydało by się odśnieżanie!

Michał Haheć Chałas

Wczoraj rano była tragedia…

Ula Wołczyk
7 lat temu

Na Trynku nic nie odśnieżone,masakra!

Zbyszek Gresik
7 lat temu

Mniej niż zeroo!!!!!!!

Elżbieta Prystapczuk-Michalska

Wolę iść o 5 rano jezdnią niż chodnikiem

Grzegorz Budzan
7 lat temu

W Żernikach daja rade drogowcy. jak narazie ok.

Denis Marecik
7 lat temu

Wczoraj tak wyglądała 88 rano. Totalna porażka. Dzisiaj już ok.

Endriu Zubek
7 lat temu

Spoko:)

Fabian Huliczka
7 lat temu

W Gliwicach jest ok ale Zabrze ,Ruda Śląska to maskra

Denis Marecik
7 lat temu

I tak samo DTŚ. Jeden pas! Pełen błota. Drogowcy późno wstają z łóżek. Dzisiaj już jednak ok. I w Zabrzu też sobie poradzono.

Endriu Zubek
7 lat temu

Wczoraj jechałem do Bytomia to tam prawie nic nie ruszane .. masakra! A w Gliwicach ok!

Marek Kalinowski
7 lat temu

w Łabędach sie nie starają. Wczoraj rano koło 9 jechałem do opola drogi tragedia aż za Toszek wjeżdżając w woj opolskie inne drogi asfalt tylko mokry jak po deszczu, wracając za 2 godziny myślałem ze w Gliwicach pewnie tez już takie ale tylko gdy wjechałem do Czechowic rozczarowanie dalej błoto pośniegowe na drogach, firma obsługująca czechowice i łabędy to jakas porażka pługo piaskarke to widac raz na dobe i to jeden i ten sam wóz

Krzysztof Goździński

W ciągu ostatnich 3-ch dni zarówno służby w Gliwicach jak i Zabrzu poniosły porażkę. Można zrozumieć że nie da się wszystkiego na raz zrobić ale żeby taka DTŚ czy Chorzowska czy Wolności były w takim stanie jak wczoraj cały dzień to już na prawdę przesada… Zima znów zaskoczyła drogowców….

Sylwia Morzyk
7 lat temu

Zima zaskakuje nas co roku niestety. Najgorzej jest na osiedlowych drogach i parkingach,bo spółdzielnie mają ten temat w głębokim poważaniu. Wyjechać autem spod bloku to nie lada wyzwanie.

Piotr Las
7 lat temu

Wszyscy piszą o jakimś zadupiu, że jest lepiej niż tam… A to wcale nie znaczy, że jest dobrze. Moim zdaniem jest mocno średnio jeżeli chodzi o odśnieżanie. Spadło 5 cm śniegu i on dalej jest na drodze. W Austrii spada 50 cm i w mieście to prawie nie widać śniegu, ale tam odśnieżają jak zaczyna padać a nie jak u nas…Meteorolog śpi i mimo iż trąbią od tygodnia, że ma spaść śnieg, to rano jadąc do pracy ludzie brodzili w śniegu, a to tylko pare centymetrów i śmiem stwierdzić, że przy większych opadach miasto by było sparaliżowane. Szczególnie gdyby opady… Czytaj więcej »

Dominika Bremer
7 lat temu
Reply to  Piotr Las

Bzdura! Samochody jeździły ba okrągło!

Piotr Las
7 lat temu
Reply to  Piotr Las

Dominika Bremer Jaka bzdura? Jechałem do pracy i drogi były nieodśnieżone… Może o 7 czy 8 już było ok.

Przemysław Szczepaniak

Jechałem dziś rano przed 7:00 do Katowic, przez 88 i A4. Jak do odśnieżenia na gliwickim odcinku 88/A1/A4 nie mam zastrzeżeń – czarna droga i dobra trakcja, tak im dalej tym gorzej. W samych Katowicach na wysokości wjazdu do Mikołowskiej wpadałem w małe poślizgi tak, że musiałem zwolnić do 70 km/h (na środkowym a nie na zewnętrznym pasie btw). Sporo śniegu i zmrożonej warstwy pod spodem.

Kamil Helicki
7 lat temu

Gliwice dają radę gorzej Knurów i Zabrze :/

Piotr Serweciński
7 lat temu

Autobahny elegancko odśnieżane są wg. mnie 🙂

Ken Kaneki
7 lat temu

zapomnieli ze zima i moze napadac sniegu? przez kilka lat nic prawie nie bylo to zaoszczedzili kase na osniezenie hahaha. po mordenizacji Gliwic jest wiecej ulic i daja rade a malu KNW to juz lipa a wiecej ulic nie doszlo jakos xDS

Mariusz Kubica Sr.
7 lat temu

Deko śniegu spadło i już jest powód do narzekania. Chyba tylko dzieci są zadowolone.

Dżak Step
7 lat temu

Ulica kresowa która jak się okazuje przechodzi w Łabędzką wiodącą od mecaluxa do Kozłowa ani razu ją pług nie widział mało tego przy tak silnym wietrze przejazd jest już tylko na jedno auto

Anita Woch
7 lat temu

Co za pytanie.Jadąc rano z Labed na 6.00 do pracy do Gliwic ani dzisiaj ani wczoraj mie nie było ośnieżone. Zastanawiam się dlaczego tak jest. Czy firmy przystepujace do przetargu mają w ogóle pługi. Jeżeli chodzi o Łabędy, to najlepiej było kiedyś, kiedy odpowiedzialny był za to Rejon Dróg Publicznych, a potem to już tylko klęska.

Katarzyna Kubica-Sowa

Przyzwyczaily sie dupy do wygody ..narzekanie marudzenie obwinianie ..żadnego pozytywu … a moze jeden drugiemu by pomógł tyle ile moze a nie czekal na wygodę i stekal ze pługi to spółdzielnia tam to a sasiad butow ze sniegu nie obczepal itp. Ludzie troche samokrytyki a nie krytykowanie innych.

B. Sochacka
B. Sochacka
7 lat temu

Straż Miejska zamiast kontrolować piece, które od 50 lat winny być wymienione niech kontroluje chodniki nie odśnieżone i oblodzone w centrum np. ul. Dworcowa do JP II i na Os. Zubrzyckiego. Wczoraj widziałam starszego pana , który prawie na czworakach usiłował z chodnika oblodzonego przejść przez oblodzoną jezdnię. Nie posypane nawet piaskiem. Jakoś Miasto Gliwice na Zarządcach budynków nie potrafi wymusić tego obowiązku. Ubezpieczyli się i mają w nosie, że ktoś może złamać rękę i nogę jednocześnie oszczędzają na dozorcach, którzy robili to od lat. G gdy w latach 70-tych przyjechała rodzina z zachodu, pytali co to za urządzenia w… Czytaj więcej »

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI