Kurs samoobrony dla kobiet. Ruszają zapisy

Gliwicki samorząd, Straż Miejska oraz Zespół Szkół Łączności organizują ósmy bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet.

Szkolenie ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród kobiet. Podczas kursu będą one mogły nauczyć się stosowania prostych, a równocześnie bardzo skutecznych technik samoobrony. Zajęcia poprowadzą instruktorzy posiadający wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów sztuk walk oraz kursów samoobrony dla kobiet. W programie – oprócz ćwiczeń fizycznych – przewidziano 10-minutowe wykłady na temat sposobów unikania niebezpieczeństw oraz metod zachowania się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia.

Kurs zaplanowano na okres od 14 marca do 9 maja. Jego uczestniczki będą spotykać się w poniedziałki i czwartki (z wyjątkiem 2 maja) w godzinach od 19.30 do 21.30, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Łączności przy ul. Warszawskiej 35.

Na zainteresowane gliwiczanki czeka 150 miejsc.

Zgłoszenia przyjmowane będą od 25 lutego w Centrum Ratownictwa Gliwice przy ul. Bolesława Śmiałego 2b (pokój 107). Należy zgłosić się osobiście, bo konieczne jest zapoznanie się z regulaminem zajęć oraz podpisanie oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania sportu. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem 32/301-97-53 lub poprzez e-mail: [email protected]

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach programu „Bezpieczne Gliwice” i w całości finansowane ze środków budżetu miejskiego.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bogna
Bogna
9 lat temu

Wspaniały pomysł. Zupełnie jak ten,. o którym czytałam w Tak blisko Tammary Webber. Kobiety muszą nauczyć sie innych odruchów, które pozwolą im przetrzymać atak i przeczekać do czasu pojawienia sie pomocy. Muszą przestać być ofiarami.

Dawid1998
Dawid1998
9 lat temu
Reply to  Bogna

A czy na tym kursie mogą brać udział mężczyźni?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI