r e k l a m a


Kwietniowi mistrzowie parkowania. Zobacz zdjęcia

Kolejna odsłona gliwickich mistrzów parkowania. Tym razem przeważają pojazdy parkujące w sposób nieprawidłowy na chodniku, w obrębie skrzyżowania oraz na przystanku komunikacji miejskiej.

– Jeżeli będą Państwo świadkami takich zdarzeń prosimy o kontakt z dyżurnym Straży Miejskiej pod bezpłatnym numerem telefonu 986 – apelują strażnicy miejscy.
Zdjęcia publikuje Straż Miejska w Gliwicach.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
10 lat temu

Co do przedostatniego zdjęcia – blokowanie chodnika przez granatowego volkswagena na starówce –> ostatnio słyszałem od Straży miejskiej, że obecnie (po remoncie nawierzchni) oficjalnie nie rozróżnia się części jezdni i chodników – wszystko jest częścią pieszo-jezdną. Skoro tak to w tym przypadku nie może być mowy o blokowaniu chodnika, bo go przecież oficjalnie tam nie ma – pieszy może obejść pojazd środkiem. Bardzo prosiłbym redaktora o zapoznanie się z tematem i zgłębienie tego problemu – być może u źródła w straży miejskiej – być może źle mnie poinformowano. POZDRAWIAM

Redakcja: sprawdzimy.

mieszkaniec
mieszkaniec
10 lat temu

uzupełnienie według przepisów Dz.U.nr 43 paragraf 43 pkt.5 chodnik powinien być wyniesiony od 6cm do 16cm – na starówce jest płasko lub 2cm, rzadko 6cm – według przepisu wychodziłoby, że większość ulic to jednak części pieszojezdne – czyli można parkować (bo nie ma tam w większości zakazów, ani wyznaczonej strefy, w której można by parkować tylko w wyznaczonych miejscach) generalnie jak się chce (ważne, żeby zachować w ogóle możliwość przejazdu i przejścia – ale nie ważne z której strony) a sami piesi też mogą bezkarnie chodzić po całej jezdni i nie można ich za to ukarać. Inną sprawą jest logika… Czytaj więcej »

gość
gość
10 lat temu

Część pieszo jezdna jak to nazwaliście to nawet jak tak to samo mówi przez siebie ale nie o parkowaniu i to na tyle

olo
olo
9 lat temu

Ja to wszystko rozumiem i się zgadzam. Chciałem tylko zapytać o jedną sprawę. Czy na prawdę tak trudno wybudować przy Zwycięstwa parking wielopoziomowy z normalnymi cenami? Przecież taka inwestycja na całym świecie stanowi jedną z lepszych inwestycji a przy okazji ułatwia życie mieszkańcom i przyjezdnym. Parkowanie w centrum to prawdziwy koszmar. W całym cywilizowanym świecie buduje się wielopoziomowe parkingi w Polsce jak widać potrzeba jeszcze kilkudziesięciu lat, żeby na taki wynalazek wpaść. Myślę, że na Gliwice jeden parking przy rynku drugi na końcu Zwycięstwa spokojnie by na siebie zarobił. Pierwsza godzina 1zł każda kolejna 50gr, lub ryczałtem na cały dzień… Czytaj więcej »

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI