Likwidację wypożyczalni rowerów tłumaczono oszczędnościami. Teraz powrócą, ponieważ…

Jak to się stało, że to, co jeszcze niedawno było przez prezydenta uznane za niepotrzebny wydatek zostało następnie zgłoszone przez jego środowisko jako doskonały pomysł i będzie realizowane z budżetu obywatelskiego?

Prezydent Gliwic Adam Neumann ogłosił wyniki głosowania w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. W roku 2021 zrealizowane zostaną 74 projekty zgłoszone i wybrane przez mieszkańców. Gliwiczanie zadecydowali, że w przyszłym roku wykonane zostaną 73 zadania dzielnicowe. Zrealizowane będzie także jedno zadanie ogólnomiejskie.

Kontrowersje wzbudziło właśnie zwycięskie zadanie ogólnomiejskie – najwięcej bo 2202 głosy otrzymał projekt uruchomienia systemu rowerów miejskich, zgłoszony przez prezydenckie stowarzyszenie Gliwicka Inicjatywa Obywatelska. Przypomnijmy, że na początku roku to właśnie decyzją prezydenta Neumanna zrezygnowano z istniejącego w mieście przez lata systemu.

Gliwicki system był niezwykle popularny – miał zarejestrowanych niemal 20 tys. użytkowników i notował 80 tys. wypożyczeń w jednym sezonie. Dlaczego z niego zrezygnowano? Oficjalnym powodem była oszczędność. “W obliczu obecnego stanu zagrożenia epidemicznego miasto musi liczyć się z koniecznością ponoszenia nieprzewidzianych wydatków (…) Podjęto zatem decyzję o unieważnieniu przetargu.” – tłumaczył swoją decyzję Urząd.

źródło: DwG

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emil
Emil
2 lat temu

PO to stan BEZMYSŁU !

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI