r e k l a m a
spot_imgspot_img

„Limitami nie będą objęte osoby zaszczepione”. Nowe restrykcje koronawirusowe?

„Jeżeli będziemy obniżali limity osób, np. w kinach, to nie będą nimi objęte osoby zaszczepione” – powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.
Rzecznik rządu mówił na antenie Radia Zet o możliwych ograniczeniach w kolejnej fali pandemii.

„Jeżeli będziemy wprowadzać ograniczenia, to będziemy stosować metodę suwaka. Jeżeli będziemy obniżali limity osób w kinach czy w jakichś miejscach, to tymi limitami nie będą objęte osoby zaszczepione. W związku z tym, siłą rzeczy, jeżeli by doszło do wzrostu zachorowań, to osoby niezaszczepione będą miały dużo trudniej, bo limit osób wejścia do kina czy do innego miejsca będzie na tyle niski, że część osób nie będzie mogła wejść, bo w tym limicie się nie zmieści” – mówił Müller.

„Będzie pewna grupa osób, która nie będzie musiała pokazać żadnych zaświadczeń, bo będzie objęta niskim limitem, powiedzmy 30 osób. A poza limitem wejdą tylko osoby, które są zaszczepione” – tłumaczył.

Wskazywał, że to „metoda hybrydowa”. „Mam nadzieję, że nie trzeba będzie wprowadzać takich limitów, że epidemia nie wzrośnie na taki poziom, ale jeżeli by taka sytuacja była, to takie rozwiązanie zostało zaakceptowane” – podkreślił. (PAP)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI