r e k l a m a


Jak znaleźć pracę w Gliwicach?

Wydawać by się mogło, że znalezienie pracy w dzisiejszych czasach jest bardzo proste, a już w dodatku w takim mieście jak Gliwice nie powinno być z tym większego problemu. Niestety, pandemia COVID-19 uderzyła bardzo mocno w przedsiębiorczość w Polsce, co sprawiło, że również gliwiczanie mieli większe trudności ze znalezieniem pracy. Postanowiliśmy na własną rękę pokazać, w jaki sposób można postarać się o aplikację na wymarzone stanowisko.

Koniec języka za przewodnika

Nie ma co się oszukiwać, w każdym miejscu na świecie i na każdy temat opinia innych ma znaczenie. Często okazuje się, że zwolniło się jakieś miejsce i jest potrzeba szybkiego załatania luki. Aby pracodawca mógł oszczędzić czas na rekrutację oraz sprawdzanie kompetencji osób, które się zgłaszają, to stosowanym rozwiązaniem jest poproszenie o rekomendację jednego ze swoich współpracowników. Bardzo często okazuje się, że „ktoś zna kogoś” i właśnie w taki sposób można dostać pracę. Warto zaznaczyć, że nie mówimy tutaj o obsadzaniu tylko i wyłącznie z powodu znajomości, ale jednak takie rozwiązanie nie dość, że jest darmowe, bo taka opinia nic nie kosztuje, to tak jak już wspomnieliśmy, można dzięki temu zaoszczędzić sporo czasu i w taki sposób załatać lukę.

W takim mieście jak Gliwice ma to ogromne znaczenie, ponieważ jest to miasto, w którym działa strefa ekonomiczna, jak również jest wiele prywatnych przedsiębiorstw, w których rotacja kadr jest częsta. Nie ma więc co się dziwić, że chce się zatrudniać osoby sprawdzone na określonym stanowisku, za które ktoś może ręczyć.

Coś dla bezrobotnych? Urząd Pracy!

Trzeba pamiętać o tym, że nie każdy ma znajomości oraz zaciętości, aby na własną rękę bądź też za pomocą znajomości szukać pracy. Należy pamiętać, że Urząd Pracy to miejsce, w którym poza otrzymaniem zasiłku, można również znaleźć pracę i pomimo panującej gdzieniegdzie opinii, że oferty znajdujące się w „pośredniaku” są tylko i wyłącznie za niskie stawki oraz dla osób o niskich kwalifikacjach. Jest to kompletna nieprawda, ponieważ znajdują się tam równie wartościowe oferty pracy i może być to dodatkowa szansa na szybkie znalezienie zatrudnienia.

Nie można zapominać o tym, że w Urzędzie Pracy można zacząć swoją karierę poprzez znalezienie odpowiedniego stażu, zgodnego z aspiracjami i kwalifikacjami zawodowymi. To świetna opcja na zyskanie wartościowego doświadczenia, które można w przyszłości wykorzystać w dalszej karierze, a może i nawet zostać zatrudnionym po okresie stażowym przez pracodawcę. Minusem takiego rozwiązania jest stosunkowo niskie wynagrodzenie, jednak jest to lepsze rozwiązanie niż czekanie na „złoty strzał”.

Internet, Internet i jeszcze raz Internet!

W dzisiejszych czasach wręcz obowiązkowe jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii w znalezieniu swojego przyszłego miejsca pracy. O ile kiedyś trzeba było swoje „odstać” w kolejce w Urzędzie Pracy albo też wręcz chodzić po biurach i zostawiać swoje CV, to dziś sytuacja jest o wiele prostsza. Wystarczy tylko wejść na https://www.aplikuj.pl/praca/gliwice i z pewnością każdy znajdzie tam odpowiednie stanowisko. Jest to ogromna oszczędność czasu, a zarazem nie trzeba wkładać w to wiele energii – wystarczy nawet kilka minut dziennie, aby przeglądać nowe oferty pracy.

Szukanie pracy przez Internet jest świetne, dlatego że można to robić niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy: w domu, na wakacjach czy też podczas spacerów. Oferty zawierają wszelkie wymagania, jakie trzeba posiadać, by otrzymać pracę, dzięki czemu można realnie ocenić, czy warto zgłosić swój akces na dane stanowisko. Najlepsza oferta pracy czeka na Ciebie w Rybniku, jak i również w Gliwicach czy innym mieście. Nie ma znaczenia, czy jesteś z większego miasta, czy też ze wsi – Internet daje ogromne możliwości i zdecydowanie należy je wykorzystywać!

Materiał partnera

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI