Trwa spór o płace w NGK Ceramics

Komisja Kontry w NGK Ceramics Polska prowadzi w imieniu załogi spór zbiorowy z pracodawcą. Po etapie negocjacji i mediacji obecnie związkowcy przygotowują się do referendum strajkowego.

Z liczącej prawie 4 tysiące osób załogi około 330 pracowników jest w Kontrze. – Spór zbiorowy trwa od 19 października 2022 roku. Domagamy się podwyżki płac o 18%, przywrócenia premii miesięcznej do poziomu 15%, zmiany w sposobie naliczania urlopu i wprowadzenia regulaminu rocznej premii związanej z zyskami – mówi Marcin Głaz, przewodniczący komisji.

„Przed rozpoczęciem mediacji zarząd sam podwyższył płace pracownikom. Formalnie średnio o 11%, ale zdaniem załogi większość pracowników dostanie podwyżkę rzędu 5 – 7 %, czyli znacznie mniej niż inflacja z ostatniego roku. Równocześnie zarząd uznał, że to wyczerpuje żądania załogi. Związkowcy jednak mają inne zdanie i twierdzą, że podwyżka – w dużo większej wysokości – to tylko jeden z ich postulatów. Uważają też, że firmę stać na wyższe płace pracowników – w 2021 roku zarobiła ona netto 265 mln zł” – informuje Kontra.

W firmie rozpoczęły się przygotowania do referendum strajkowego, które prawdopodobnie zostanie przeprowadzone w kwietniu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Biedroooo
Biedroooo
2 miesięcy temu

I dobrze bo to co się dzieje jest śmieszne, teraz firma na starych DPF degraduje przełożonych ha

Kola
Kola
2 miesięcy temu

Nie mają skrupułów ludzi traktują jak niewolników zapieprzają po 12godzin Świątek piątek i niedzielę

Sooop
Sooop
2 miesięcy temu

Praca po 12h na święta zapomnij o urlopie, stawka jak na pracę 8h, dodakowo szkodliwa praca za prawie minimalna krajową

KiKo
KiKo
2 miesięcy temu

Płace w Polsce są 2-3 razy niższe niż w Zachodniej Europie na tych samych stanowiskach w tych samych firmach. NGK jest jedynie przykładem.
Tania siła robocza /robolowo/ to był główny cel przyjęcia nas do UE. Jak widać nie wiele się zmieniło.
Najgorsze jest to że władze miasta tych „inwestorów” różnymi premiami nagradzali – i dalej tak robię gnojąc polską przedsiębiorczość.

Boa
Boa
2 miesięcy temu

Menedżerowie mają służbowe samochody i jeżdżą nimi nie tylko do pracy ale i prywatnie a zarabiają duże pieniądze wstydu nie mają a choroba na to robi po 12h a oni mają wolne wyceny ito wszystkie a nie co drugi i święta i tankowania samochodu z pieniędzy zakładowych acholodzie nic się nie należy

Zenek
Zenek
2 miesięcy temu

Gdy firma wyprodukowała milionowe filtry w ramach podziękowania pracownicy otrzymali WOW „pizza day” i mogli zjeść po 3 kawałki pizzy a zarząd jak świętował?? Kilkudniowym wyjazdem integracyjnym na koszt firmy!! Tak się liczą z pracownikami!!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI