r e k l a m a


Marzysz o tym, by w końcu się wyspać? Dzięki melatoninie będzie to łatwiejsze!

Problemy ze snem potrafią odbić się na samopoczuciu w ciągu dnia, co zmniejsza naszą efektywność, a w skrajnych przypadkach może prowadzić do niebezpiecznych powikłań zdrowotnych. Osoby, które cierpią na bezsenność, częściej chorują i mierzą się z wyższym ryzykiem zapadnięcia na depresję. Problemy ze snem zaczynają budzić Twój niepokój? Być może melatonina okaże się najlepszym rozwiązaniem!

Czy znasz już hormon snu? Działanie melatoniny

Melatonina jest jednym z najważniejszych hormonów regulujących rytm dobowy każdego człowieka. Za jej produkcję odpowiada szyszynka, czyli gruczoł znajdujący się z mózgu. Jej podstawową funkcją jest przekształcanie tryptofanu w melatoninę. Kiedy szyszynka nie pracuje prawidłowo, jesteśmy narażeni na poważne problemy ze snem. To dzięki hormonom nasz organizm wie, kiedy udać się na odpoczynek i kiedy się obudzić. Największe stężenie melatoniny powinno występować pomiędzy północą a 3 nad ranem. Niestety nie zawsze tak się dzieje – czasem potrzebujemy wsparcia z zewnątrz, które umożliwi nam szybsze zasypianie.

Czy melatonina może łagodzić zaburzenia snu?

Nie istnieje żaden inny hormon, który reguluje rytm dobowy w taki sposób, jak melatonina. Jeśli nasza szyszynka z jakichś powodów szwankuje, to bardzo szybko zauważymy, że zasypianie trwa o wiele dłużej, sen jest płytki i niespokojny, a poranne pobudki stają się wyjątkowo ciężkie. Na szczęście zaburzenia snu można leczyć. Czasem wystarczą odpowiednie suplementy diety, aby nasze problemy odeszły w zapomnienie. Coraz więcej ludzi decyduje się na zażywanie melatoniny w tabletkach. To bezpieczne rozwiązanie, które unormuje cykl dobowy organizmu i sprawi, że zaczniemy szybciej zasypiać, a jakość snu stanie się o wiele lepsza. Na rynku znajdziesz wiele suplementów diety z melatoniną. Odwiedź stronę MyBionic.pl, aby znaleźć preparat dopasowany do Twoich wymagań.

Skąd mam wiedzieć, że brakuje mi melatoniny?

Problemy z zasypianiem mogą mieć różne przyczyny – czasem są one prozaiczne, jednak w niektórych przypadkach wymagają konsultacji lekarskiej i specjalistycznego leczenia. Na nasz cykl dobowy wpływają na przykład:

  • Choroby psychiczne,
  • Niektóre lekarstwa,
  • Przemęczenie,
  • Nadmierne emocje,
  • Praca w systemie zmianowym,
  • „Jetlag”, czyli zmiana strefy czasowej.

Typowe objawy niedoboru tego hormonu to chroniczne zmęczenie, rozdrażnienie, bóle głowy i odpływ sił witalnych. Zbyt niski poziom melatoniny powoduje problemy ze snem, ale może być też przyczyną innych kłopotów na tle zdrowotnym. Ten hormon jest silnym przeciwutleniaczem, a jego długotrwały niedobór miewa poważne konsekwencje. Naukowcy wykazali, że osoby mające niski poziom melatoniny częściej chorują na cukrzycę i nowotwory. 

Suplementacja melatoniny – jak wygląda i komu pomoże?

Osoby cierpiące na umiarkowane problemy z zasypianiem powinny przyjmować około 0,5 – 1 mg melatoniny na dobę. Suplementy należy połykać przed snem, najlepiej na 30 minut przed położeniem się do łóżka. Dzięki tym tabletkom poczujemy się zrelaksowani i senni. Takie preparaty są całkowicie bezpieczne i pomogą każdemu, kto zaobserwował u siebie spadek jakości snu. Po melatoninę sięgają seniorzy, kobiety w okresie przekwitania, ludzie pracujący na zmiany oraz podróżnicy, którzy często zmieniają strefy czasowe.

Materiał partnera

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI