r e k l a m a
spot_imgspot_img

Metoda McKenziego – sposób na eliminacje źródła bólu

O skuteczności metody świadczy przede wszystkim to, że nie skupia się na doraźnym uśmierzaniu bólu, ale na odpowiedniej diagnozie i usunięciu powodu, przez który kręgosłup boli. Jej zadaniem jest trwałe wyeliminowanie przyczyn, które wpływają na dyskomfort podczas codziennego funkcjonowania.

Zespoły zaburzeń definiowane przez metodę McKenziego 

Stosowanie farmakologii nie zawsze przynosi zamierzone efekty, a niestety najczęściej daje tylko chwilową poprawę stanu zdrowia, maskując ból na określony czas. W przypadku kręgosłupa nie zawsze jest skuteczna, a to prowadzi do konieczności wykonania operacji. Choć wiele z zabiegów przynosi ogromne korzyści dla pacjenta, który po okresie rekonwalescencji i rehabilitacji odzyskuje sprawność i nie czuje bólu, to samo poddanie się operacji wywołuje strach oraz pragnienie uniknięcia konieczności wykorzystania skalpela. Każdy, kto zmaga się z problemami związanymi z kręgosłupem pragnie wyleczyć problem nieinwazyjnie. W tym celu wykorzystać można różne metody i sposoby, które jak się okazuje, są naprawdę skuteczne.

Według metody McKenziego wyróżnia się trzy typy zaburzeń, wyjaśnia specjalista z sport-med.pl.

1. Strukturalny – związany ze schorzeniami krążka międzykręgowego, czyli tak zwanego dysku. Problem pojawia się, kiedy ich struktura ulegnie uszkodzeniu, na przykład z upływem lat pod dużym obciążeniem powierzchnia zacznie się ścierać.

2. Dysfunkcyjny – jego przyczyną jest uszkodzenie mechaniczne tkanek kręgosłupa. Powstają one najczęściej na skutek bardzo gwałtownych ruchów, na przykład szybkiego podniesienia bardzo ciężkiej walizki.

3. Posturalny – dotyczy zaburzeń związanych z zastojem kręgosłupa i nieprawidłowymi pozycjami przez niego przyjmowanymi. Powstają głównie u osób, które narażone są na wielogodzinne przebywanie w tej samej pozycji.

Przebieg wizyty u specjalisty i sposób leczenia

Jak w każdym, innym przypadku i tutaj przeprowadzany jest wywiad z pacjentem. Na jego podstawie, a także przez wykonanie określonych badań i wyników dostarczonych przez pacjenta, może on przypisać odpowiedni zespół zaburzeń kręgosłupa i zadecydować o kolejnych etapach postępowania. Metoda McKenziego polega na znalezieniu i zastosowaniu przez lekarza odpowiednich ćwiczeń i ruchów, które pomogą zapobiegać przemieszczaniu się dysków lub wprowadzić dysk na swoje miejsce. Dodatkowo lekarz uczy pacjenta, w jaki sposób ma wykonywać te ćwiczenia i wykonywać terapię samodzielnie w domu. Stosowanie się do zaleceń lekarza przyniesie właściwe rezultaty w krótkim czasie, a dodatkowo pozwoli uniknąć podobnych dolegliwości w przyszłości.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI