r e k l a m a


Park Śląski zmienia się na lepsze. Warto go odwiedzić

Park Śląski to niezwykłe miejsce. Miejsce, w którym można odetchnąć, ale też skorzystać z wielu atrakcji. Ten piękny, zielony teren zmienia się. Pojawiają się nowe atrakcje, ale nie tylko. Zadbano o rzeczy, które są tam od lat, ale albo były nieczynne, albo niszczały. Dzisiaj odzyskują dawny blask.

– Nowa ELKA, kanał regatowy czy kąpielisko Fala to sprawdzone miejsca, które nawiązują do bogatej przeszłości Parku Śląskiego. Przedsięwzięcia podjęte z udziałem środków unijnych w ramach inicjatywy Jessica, pozwalają przywrócić zaniedbane przez lata, a sztandarowe niegdyś atrakcje parku, w tym m.in. kanał regatowy czy nieczynne od lat kąpielisko Fala – mówi Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

W ostatnim czasie zmodernizowano Planetarium Śląskie, które dzisiaj jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce.

W Parku Śląskim wiele się już zmieniło. Zrealizowano talie inwestycje jak m.in.: Kręgi Taneczne, Psi Wybieg, Ogród Japoński, Otoczenie hali Kapelusz, Integracyjny plac zabaw, czy Wodny Plac Zabaw. Przeprowadzono tez renowację rzeźb. W trakcie realizacji są m.in.: Miasteczko Ruchu Drogowego, Las Deszczowy, Bulwary Przy Stawie Przystań, Nowy budynek Dyrekcji Zoo, czy Kanał Regatowy. Realizacja wielu z tych inwestycji była współfinansowana ze środków unijnych. Polska od 20 lat jest w Unii Europejskiej i dzięki temu zyskujemy. Park Śląski jest doskonałym przykładem zmian, które można wprowadzić dzięki współpracy wspólnotowej.

Zobacz wideo

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI