r e k l a m a


Miasto chce betonowego zbiornika. Wydają krocie na kolejne materiały propagandowe

Trwa walka mieszkańców Gliwic z prezydentem Adamem Neumannem. Nowy gospodarz miasta bardzo mocno forsuje budowę wielkiego zbiornika przeciwpowodziowego, a z inwestycją w takim kształcie nie zgadza się wielu gliwiczan.

Mimo że społecznicy przedstawiają kolejne argumenty i wyliczenia specjalistów mówiące o tym, iż zbiornik jest przeskalowany i za duży, to władze Gliwic usilnie próbują wmówić, że taki ma być i kropka.

Właśnie zlecono produkcję filmu propagandowego na ten temat oraz przygotowanie ulotek. W BIP pojawiły się umowy na: „Opracowanie koncepcji scenariusza oraz realizacja filmu przedstawiającego sytuację hydrologiczną w Gliwicach oraz planowane zagospodarowanie terenu w związku z budową zbiornika retencyjnego, który ma zostać zlokalizowany na pograniczu dzielnic Sikornik oraz Wójtowa Wieś w Gliwicach” oraz na: „Przygotowanie projektu graficznego oraz druk ulotki przedstawiającej sytuację hydrologiczną w mieście”. Oba te materiały propagandowe będą kosztowały mieszkańców ponad 40 tys. zł. Czy uda się nimi przekonać mieszkańców do zmiany zdania? Wątpliwe.

Przypomnijmy, że dzisiaj Wilcze Doły to zielona oaza i płuca Sikornika oraz okolic. Niestety, według planów władz miasta wkrótce może się to zmienić. Prezydent Adam Neumann chce w miejscu Wilczych Dołów budowy gigantycznego suchego zbiornika przeciwpowodziowego. Wyciętych zostanie ponad 660 drzew oraz mnóstwo krzewów.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Largo
Largo
3 lat temu

Ręce opadają. To się nadaje do telewizji co ten człowiek odwala. Zagrania jak za PRL

Kolos
Kolos
3 lat temu

Spoko już niedługo prokuratura się zajmie wilczymi dołami, umową urzędu z synem Neumanna na zdjecia za kilka tysięcy oraz zatrudnieniem Hatalskiej. Wszystko zgłoszone

Ula
Ula
3 lat temu

Kto wybrał tego dziadka?

Jan
Jan
3 lat temu

A byli inni kandydaci na prezydenta…..

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI