Miasto nie będzie dofinansowywało pobytu dzieci w tych 4 żłobkach

Złe wiadomości dla rodziców, którzy posyłają swoje dzieci do jednego z tych czterech żłobków. Władze Gliwic rozwiązują z nimi umowy dotacyjne!

„Niestety, nie wszystkie prywatne podmioty realizują zadanie zgodnie z umową zawartą z miastem. W ostatnim czasie dotyczyło to 4 z 14 dotowanych żłobków niepublicznych. Ceną za nieuczciwe traktowanie rodziców jest rozwiązanie umów dotacyjnych” – informuje UM Gliwice.

– Przeprowadzając konkurs ofert dla żłobków niepublicznych, miasto promuje placówki z lepszą ofertą zarówno w zakresie oferowanych zajęć dla dzieci, jak i wysokości opłat pobieranych od rodziców – zwraca uwagę Agnieszka Paszta, naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM w Gliwicach. – W umowie dotacyjnej zawarte są zapisy, w których zleceniobiorca zobowiązuje się do realizacji zadania zgodnie z przedstawioną ofertą, w tym do niepobierania od rodziców opłat wyższych i innych niż te wskazane w ofercie. Traktujemy ten zapis bardzo poważnie i podczas kontroli realizacji zadania zwracamy na tę kwestię szczególną uwagę. Analizujemy też wszelkie informacje przekazywane przez rodziców w powyższym temacie – podkreśla Agnieszka Paszta.

Ostatnio w 4 z 14 dotowanych przez Gliwice żłobkach niepublicznych wykazano nieprawidłowości uniemożliwiające kontynuację zawartych umów.

Zleceniobiorcy nie dostosowali się do wezwań miasta o dokonanie korekty nieprawidłowości, w tym do zwrotu rodzicom nadmiernie pobranych opłat. W rezultacie 22 czerwca rozwiązano umowy dotacyjne z 4 żłobkami „Krainy Odkrywcy” –przy ul. Czajki 23F, ul. Sztabu Powstańczego 4, ul. Ignacego Paderewskiego 56c oraz ul. Pogodnej 17.

„Ze względu na fakt, że Miasto Gliwice nie jest stroną umów łączących rodziców z przedsiębiorcami prowadzącymi wymienione żłobki, dochodzenie praw osób poszkodowanych leży wyłącznie po stronie rodziców (jeżeli nie będzie to możliwe, pozostaje droga postępowania sądowego)” – informuje UM Gliwice.

Zobacz też: Oburzająca wypowiedź prezydenta Neumanna o rodzicach posyłających dzieci do publicznych żłobków

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI