r e k l a m a


Mieszkańcy Gliwic w obiektywie. Niezwykła wystawa w Forum

Od poniedziałku, 9 października mieszkańcy Gliwic, odwiedzający Centrum Handlowe FORUM mogą w nim odnaleźć… siebie i swoich sąsiadów. A wszystko to za sprawą niezwykłej wystawy fotograficznej „Oblicza Gliwic”, na której znalazło się 71 portretów mieszkańców miasta.

„Oblicza Gliwic” to projekt fotograficzny, powstały z inicjatywy Małgorzaty Dzieżyc i Adama Krajewskiego, których celem i ambicją było przedstawienie różnorodności mieszkańców miasta – ich zawodów, pasji i historii. Na wystawie zostanie zaprezentowanych 71 portretów Gliwiczan reprezentujących różne branże i dziedziny życia. 

„Oblicza Gliwic” to nie tylko galeria obrazująca piękno i różnorodność miasta, ale również podróż przez niezwykłe, nierzadko splątane życiowe losy, które kryją się za twarzami naszych sąsiadów. Od lekarzy po artystów, od nauczycieli po sportowców – każdy portret przedstawia osobę, która wnosi coś wyjątkowego do naszego miasta, budując jego tożsamość. Sylwetki ludzi zostały wzbogacone krótkimi biogramami, zawierającymi często zaskakujące ciekawostki. Projekt pokazuje, że niezależnie od wieku, wykształcenia, zawodu, zainteresowań czy statutu społecznego można napisać swoim życiem ciekawą opowieść, a Gliwice są miastem wrażliwym na społeczną różnorodność, akceptację dla innych kultur, poglądów i osobowości.

W poniedziałek, 9 października o godz. 18:30 w Centrum Handlowym FORUM odbędzie się oficjalny wernisaż wystawy z udziałem władz Gliwic i zaproszonych gości. W trakcie spotkania mieszkańcy Gliwic, którzy wzięli udział w projekcie, odbiorą oficjalne podziękowania i symboliczne dyplomy. Wydarzeniu towarzyszyć będzie specjalny program artystyczny – na scenie swoje umiejętności zaprezentują: Ania Laskowska (finalistka programu „The Voice Of Kids”), Yasmine Chibab (mażoretka) oraz członkowie Klubu Sportowego Kodokan Gliwice.

Już dziś zapraszamy serdecznie na wystawę „Oblicza Gliwic”, która ukazuje różne twarze naszego miasta oraz buduje wspólnotę opartą na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Dołączcie do nas w tym niezwykłym wydarzeniu, aby razem celebrować  wspólną tożsamość!

– Projekt „Oblicza Gliwic” ma pokazać, że Gliwice to nie tylko piękna infrastruktura i fantastyczne wydarzenia, ale także dom dla wielu wyjątkowych ludzi, którzy pracują na rzecz dobrej reputacji naszego miasta. Te 71 sportretowanych osób mogłoby stworzyć nową społeczność na bezludnej wyspie. Dowodzi to bogactwa kompetencji i talentów mieszkańców Gliwic oraz ich zdolności do tworzenia społeczności opartej na różnorodności umiejętności i doświadczeń. Dobór osób na potrzeby projektu był spontaniczny – czasami korzystaliśmy z doniesień medialnych, czasami z tzw. poczty pantoflowej, pytaliśmy także samych uczestników, czy znają godne polecenia osoby z brakujących nam dziedzin. W dobie medialnego hejtu, podziałów i wzajemnej niechęci zależało nam, żeby zrobić coś pozytywnego, i mam nadzieję że nam się to udało  – mówi Małgorzata Dzieżyc, jedna z pomysłodawców projektu.

– To dla nas duży zaszczyt, że możemy być częścią tego wyjątkowego projektu, który pokazuje, jak niezwykli są mieszkańcy naszego miasta. Inicjatywy takie jak „Oblicza Gliwic” to nie tylko doskonała okazja do promocji miasta, ale także podkreślenie siły społeczności i różnorodności, które stanowią naszą siłę napędową. Centrum Handlowe FORUM od początku swojego istnienia chętnie bierze udział we wszelkich inicjatywach dla dobra gliwickiej społeczności i integracji jej członków – i to się nigdy nie zmieni! Zapraszam serdecznie na tę wyjątkową wystawę, która z pewnością będzie inspirująca dla każdego z nas – dodaje Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.
Materiał partnera

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI