r e k l a m a


Mieszkańcy skracali sobie drogę. Po wybudowaniu DTŚ przejście zniknęło

spot_img
r e k l a m a

Wielu mieszkańców korzystało przejścia łączącego ul. Częstochowską z ul. Nasyp. Po pokonaniu kilku schodów można było zdecydowanie szybciej dostać się na ul. Dworcową.

– Przed realizacją DTŚ takie zejście było i bardzo dużo mieszkańców tego rejonu miasta jak i studentów oraz uczniów szkół przy ul. Konarskiego i Zimnej Wody z tego przejścia korzystało – napisał do nas Pan Izydor. – Ogół prac wykończeniowych w tym rejonie nie stwarza wizji, że takie przejście dla pieszych miałoby być realizowane. Uprzejmie proszę o interwencję we właściwych organach w tej sprawie i odpowiedź – dodaje nasz Czytelnik.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Miejskich, który odesłał nas do spółki DTŚ S.A., która budowała Średnicówkę i przebudowywała fragment ul. Częstochowskiej.

Drogowa Trasa Średnicowa S.A. Katowice informuje, że układ komunikacyjny, w tym chodniki w rejonie ul. Częstochowskiej, został wykonany zgodnie z dokumentacją projektową oraz wydaną, dla tej inwestycji, „Decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej”. W miejscu dawnego przejścia, o którym Państwo piszecie, wybudowane jest dojście do nowej kładki dla pieszych nad DTŚ – informuje Maciej Tomczak, Inżynier Kontraktu.

Wygląda więc na to, że piesi będą musieli chodzić aleją Przyjaźni, co jednak znacznie nie wydłuża drogi, którą muszą pokonać.

Tak wyglądało wspomniane przejście przed budową DTŚ. Schodami w dół schodziło się z ul. Częstochowskiej do ul. Nasyp (fot. Google Street View)
nasyp-google

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tak
tak
8 lat temu

Nic nowego, w tym mieście pieszych i rowerzystów mają w d*pie.

Trag
Trag
8 lat temu

Gliwice coraz bardziej przychylne dla mieszkańców. Wiadukt nad DTŚ Jest koszmarny. Przejście jest krzywe i wyłożone papą.

kitak
kitak
8 lat temu

Jak się skończy budowa, to ludzie sobie wydepczą jakąś ścieżkę.

jX
jX
8 lat temu
Reply to  kitak

Tak, przez DTŚ 🙂

kitak
kitak
8 lat temu
Reply to  jX

Ty nie wiesz, o czym jest dyskusja. Kiedyś przed starym wiaduktem były schody do położonej niżej ulicy Nasyp, która była położona wzdłuż brzegu kanału gliwickiego. Tą uliczką można było dotrzeć do ul. Dworcowej.

Teraz jak rozumiem, tych schodów nie ma. Trzeba po prostu poczekać na uruchomienie DTŚ i zobaczyć, jak ludzie będą chodzili w nowym układzie, wtedy będzie wiadomo, czy ma sens budowa nowych schodów i gdzie ewentualnie powinny one być.

jX
jX
8 lat temu
Reply to  kitak

Wiem bo widzę ohydną ulice ze starymi latarniami, starymi kamienicami opalanymi węglem, nierównym chodnikiem na których nie ma drzew zamiast tego jest wiele samochodów i dużo hałasu. To jest reprezentacyjna ulica Gliwic dlaczego to całe centrum jest takie szare i brudne ?

Gliwiczanin z dawien dawna
Gliwiczanin z dawien dawna
8 lat temu

W każdym normalnymk państwie jak widzą ze jest wydeptana ścieżka od dawien dawna to starają sie tam właśnie stworzyć trakt dla pieszych, tylko u nas stare dobre rozwiązania są zastępowane „lepszymi”… tylko dla kogo lepszymi?

ja2
ja2
8 lat temu

Wiadukt ma tylko jedno przejście. Jedną stroną. idąc od centrum trzeba co chwila stać na światłach i wdychać ten syf.

tak
tak
8 lat temu

Nawet głupi i ślepy nie uwierzy w propagandę, że dtś to zmiana na lepsze.
Wcześniej – schody z traktem dla pieszych i chodnik z obu stron. Teraz nie ma ani schodów, ani traktu dla pieszych, a chodnik zminimalizowano do tego po jednej stronie.

Gliwice – przyszłość jest tu!

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI