spot_img


Ile mieszkań miasto Gliwice sprzedało w ostatnich latach?

Kupno mieszkania od miasta to jedna z form nabycia nieruchomości. Ile lokali Zakład Gospodarki Mieszkaniowej sprzedał w ostatnich latach?

Obecnie miasto ma do sprzedania 7 mieszkań. Znajdują się m.in. przy ul. Kościelnej, Metalowców czy Zwycięstwa. Zazwyczaj lokale te wymagają dużego remontu, ale są i takie, które są w bardzo złym stanie. Przykładowo: gołym okiem widać, że lokal przy ul. Metalowców w Łabędach wymaga sporych nakładów finansowych. Jednak cena wywoławcza za mieszkanie o pow. 45 m2 jest dosyć atrakcyjna, bo wynosi 64500 zł.

Mieszkanie Gliwice
Mieszkanie przy ul. Metalowców / fot. ZGM

Natomiast mieszkanie przy ul. Zwycięstwa wygląda już dużo lepiej. Oczywiście, wymaga remontu, ale nie będzie on aż tak kosztowny. Powierzchnia lokalu to 131 m2. W skład wchodzi 6 pokoi, kuchnia, spiżarka, łazienka z wc, przedpokój. Cena wywoławcza wynosi ponad 469 tys. zł.

Mieszkanie do remontu Gliwice
Mieszkanie przy ul. Zwycięstwa / fot. ZGM

Ile mieszkań miasto Gliwice sprzedało w ostatnich latach?

Z takim zapytaniem zwrócił się do ZGM radny Łukasz Chmielewski. Okazuje się, że zazwyczaj co roku zbywanych jest trochę ponad 300 mieszkań. Wyjątkiem był rok 2019, gdy sprzedano zaledwie 134 lokale.

Ceny mieszkań od miasta w Gliwicach

Co ciekawe, ceny wywoławcze lokali często szybko są przebijane i to wielokrotnie. Przeglądając wyniki przetargów można dowiedzieć się, że:

  • o mieszkanie przy ul. Warszawskiej walczyło 14 osób, a cena wywoławcza wynosiła 102 tys. zł. Lokal sprzedano za 152 tys. zł. Lokal przy ul. Grodowej wystawiono za 201 tysięcy, a został sprzedany za 304 tysiące zł.
  • wysoką cenę osiągnęło też mieszkanie przy ul. Marki. Cena wywoławcza wynosiła 182 tys. zł, a sprzedano je za 310 tysięcy zł.
  • aż 24 osoby walczyły o niewielkie mieszkanie przy ul. Dunikowskiego. By pomieścić wszystkich chętnych i zachować reżim sanitarny, ZGM musiał przenieść przetarg do kina Amok. Mieszkanie o pow. około 25 m2 wystawiono za 83 tys. zł, a sprzedano za 188 tysięcy zł.

Miasto sprzedaje też lokale użytkowe

W 2018 roku nowych właścicieli znalazło 45 lokali użytkowych, w 2019 -15, w 2020 – 12 i w 2021 – 27.

Mieszkania w Gliwicach

W mieście ciągle powstają nowe inwestycje mieszkaniowe. Deweloperzy budują zarówno w centrum Gliwic, jak i w dzielnicach. Gliwiczanie wybierają też wyprowadzkę do nowych domów pod Gliwicami.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
2 miesięcy temu

minimum 25m2 to w Polsce prawnie mieszkanie a mniejsze klitki różnią się tylko podatkiem i są „budowane” i ludzie tam mieszkają nie zgodnie z prawem ALE jak człowiek ZMUSZONY to i da radę 😀

PatoMieszkanie czy PatoDeweloperka ma się u Nas Jak dzisiejsze PĄCZKI w ten TŁUSTY CZWARTEK.

Fajno!

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI