spot_img


Lekarze z Gliwic usunęli nowotwór u 9-latka

To wielka szansa dla małych pacjentów! Skomplikowana operacja usunięcia nowotworu u 9-letniego chłopca przeprowadzona przez zespół ortopedii w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach oraz prof. Daniela Kotrycha z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, zakończona sukcesem.

– Nowotwór był łagodny, co sprawdziliśmy w biopsji, ale wychodził z kości ramiennej w takim miejscu, że penetrował do dołu pachowego, w kierunku klatki piersiowej, można to porównać do guza przykrytego siecią pajęczą struktur naczyniowo-nerwowych. Bardzo delikatne dostanie się tam i usunięcie kostnej zmiany było największym wyzwaniem – podkreślił prof. Daniel Kotrych.

9-letni chłopiec przeszedł zabieg bez komplikacji. Teraz przed nim rehabilitacja, która umożliwi powrót do sprawności.

– To przełom w historii gliwickiej ortopedii bo rozszerzamy naszą działalność o tak trudne obszary, jakimi są onkologia dziecięca i ortopedia dziecięca. Dzięki współpracy z prof. Kotrychem jak i w zakresie diagnostyki z Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach możemy zaoferować pomoc większej liczbie dzieci z takimi nowotworami – podsumował dr Andrzej Baryluk, ordynator oddziału ortopedii w Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI