r e k l a m a
spot_imgspot_img

Mieszkania zamiast biur, a dodatkowo wielopoziomowy parking

Jeszcze do niedawna ZBM II TBS planował, że budynek, który powstanie u zbiegu ulic Mikołowskiej i Jana Pawła II będzie nowoczesnym obiektem przeznaczonym głównie na potrzeby biznesu.

Na wizualizacjach prezentowano mocno przeszkloną bryłę, jednak już teraz wiadomo, że budynek w takim kształcie nie powstanie.

Inwestor zweryfikował swoje plany. Ogłosił właśnie konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej brakującej plomby.

Koncepcja ma dotyczyć wielorodzinnego budynku mieszkalno-usługowego wraz z zagospodarowaniem terenu. Mają się w nim znaleźć głównie mieszkania 2 -pokojowe (70 %) oraz 3-pokojowe (30 %).

Dodatkowo ma uwzględniać powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie parkingu wielopoziomowego. Będzie on zlokalizowany w rejonie ulic: Jana Pawła II, Mikołowskiej i Dunikowskiego.

Na podstawie zwycięskiej koncepcji przygotowana zostanie dokumentacja projektowa. Jej autor otrzyma nagrodę w postaci zaproszenia do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. Za zajęcie II miejsca przewidziana jest nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w połowie marca 2012 roku.

Tak to wygląda obecnie

Tutaj powstanie parking wielopoziomowy

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
andrzej
andrzej
12 lat temu

szkoda bo to by był świezy powiew w centum 🙁

kszyh0
kszyh0
12 lat temu

Dobrze, że powstanie taki parking. Uważam jednak, że lepszym miejscem na taką inwestycję były plac obok poczty głównej i Cubusa. Mimo, że to kwestia przejścia kilkuset metrów to jednak moja opinia jest następująca. 🙂

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

fakt faktem że sam pomysł był bardzo fajny ale mikołowska nie jest już niestety ścisłym centrum Gliwic i dlatego nikt tych biur tam nie chciał, poza tym ciężko jest z parkingiem wokół katedry itp

kierowca PKM
kierowca PKM
12 lat temu

Szkoda bo projekt bardzo ciekawy był. Fakt faktem, że wniósłby powiew świeżości do miasta 🙂 ciekawy jestem jak będzie wyglądał ten parking…

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

Uważam, że zmiana koncepcji z biur na mieszkania jest słuszna i właściwa. A usytuowanie wielopoziomowego parkingu na rogu ul. Mikołowskiej i Dunikowskiego jest jeszcze lepszym pomysłem. Moja uwaga to: zrealizować jak najszybciej.

m
m
12 lat temu

Można się tego było spodziewać…. W Gliwicach panuje kicz TBS owy a ten projekt był zbyt dobry dla nich… Będzie znowu badziew jak na Mikołowskiej, który nie mogą oddać…. To miejsce jest idealne dla biura pod warunkiem że byłby parking… Ja bym nie chciał mieszkać w tak ruchliwym miejscu …. Oprzytomnijcie tam w TBSie !!!!

Gleiwitzer49
Gleiwitzer49
12 lat temu

… współczuję przyszłym mieszkańcom … to będą „najzdrowsze” mieszkania w Gliwicach … spaliny samochodowe, hałas itp … tylko Gliwicki TBS mógł coś takiego wymyślić – maja „chopcy” w tym wprawę – ot chociażby ślimaczący się w budowie „kolorowy blok” przy Kochanowskiego, usytuowany 5 m od zatłoczonej ulicy … mistrzostwo świata …

ja
ja
12 lat temu

A na Zwycięstwa to mieszka się 20m od ulicy?

Gleiwitzer49
Gleiwitzer49
12 lat temu
Reply to  ja

… człowieku myśl trochę (najlepiej głową), ul. Zwycięstwa budowano gdy w Gliwicach były trzy auta na krzyż, nikt nie przewidywał wówczas koszmaru motoryzacyjnego i uciążliwości z nim związanych. Teraz można i trzeba to przewidywać, trzeba tylko chcieć i umieć. Ale tego oczywiście nie można wymagać od TBS-ów, które mają to w d…, bo myślenie z natury jest im obce…

jak żyć
jak żyć
12 lat temu

Macie racje,mieszkań oczywiście powinno się budować jak najwięcej ale współczuje ludziom którzy będą tam mieszkali,całodobowy hałas samochodów, po nocach krzyki imprezowiczów, spaliny, fuj ,koszmar, ani chwili spokoju, tak jak na starówce. Parking oczywiście dobra rzecz, ale znając naturę polaka, będą parkować na chodnikach ,trawnikach, przejściach dla pieszych tylko nie tam gdzie wolno i trzeba zapłacić. ot przekornie,tak jak lubimy.

ewelinka
ewelinka
12 lat temu

Zainteresowanym mieszkaniami TBS polecam http://tbs24.pl

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI