r e k l a m a

spot_imgspot_img

Pijani kierowcy niczego się nie boją

Gliwicka policja zastanawia się, jak wytłumaczyć ciągle narastające zjawisko lekceważenia prawa przez wielu kierowców?

Mimo grożących wysokich kar i ciągle prowadzonych kampanii społecznych liczba zatrzymywanych pijanych kierowców nie maleje. W czasie ostatniego weekendu na drogach Gliwic i powiatu gliwickiego zatrzymano 9 nietrzeźwych kierowców. Było też 7, którzy jeździli po użyciu alkoholu.

Średnia tygodniowa to 12 – 16 nietrzeźwych. Oto przykłady tylko z soboty i niedzieli. Możemy się tylko domyślać ilu jest tych, których nie udało się zatrzymać.

3 grudnia, godz. 14:45, Gliwice ul. Zygmunta Starego – funkcjonariusze WRD KMP w Gliwicach, zatrzymali mężczyznę lat 51 (zam. w Gliwicach), który będąc w stanie nietrzeźwości (1,7 promila) kierował rowerem.

3 grudnia, godzina 3;30 Gliwice ul. Przyszłości – policjanci V KP w Gliwicach, zatrzymali 18-latka z Gliwic, który będąc w stanie nietrzeźwości (1,3 promila) kierował samochodem marki Honda Jazz.

3 grudnia, godzina 1:15 w Nieborowicach przy ul. Mitręgi – policjanci WRD KMP w Gliwicach, zatrzymali 18-latka, który będąc w stanie nietrzeźwości (1,7 promila) kierował samochodem.

3 grudnia, godzina 4:25, Pyskowice ul. Wyszyńskiego – patrol straży miejskiej z Pyskowic, ujął kierowcę lat 21 (zam. Pyskowice), który będąc w stanie nietrzeźwości (2,2 promila) kierował samochodem osobowym marki Opel Kadett.

4 grudnia, godzina 7:15, Gliwice ul. Pszczyńska – policjanci WRD KMP Gliwice zatrzymali 58-letniego mieszkańca Tychów , który będąc w stanie nietrzeźwości (0,8 promila) kierował samochodem marki VW Golf.

4 grudnia, godzina 8:15, Gliwice ul. Pszczyńska – policjanci WRD KMP Gliwice zatrzymali mężczyznę lat 51 (zam. w Gliwicach), który będąc w stanie nietrzeźwości (0,8 promila) kierował samochodem marki VW Passat.

4 grudnia, godzina 8:05, Gliwice ul. Reymonta – policjanci WRD KMP w Gliwicach, zatrzymali 23-letniego mieszkańca Bytomia, który będąc w stanie nietrzeźwości (0,6 promila) kierował samochodem marki Ford Mondeo oraz był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

4 grudnia, godzina 14:30, Knurów ul. Niepodległości – policjanci z KP w Knurowie, zatrzymali 39 latka z powiatu tarnogórskiego, który będąc w stanie nietrzeźwości (0,7 promila) kierował samochodem marki Audi.

4 grudnia, godzina 21:15 Knurów ul. Lignozy – policjanci KP w Knurowie, zatrzymali 27-letniego mieszkańca tego miasta, który będąc w stanie nietrzeźwości (2,05 promila) kierował motorowerem.

Policjanci z gliwickiej drogówki zatrzymali też w dniu 4 grudnia br o godz. 12:00 w Gliwicach na ul. Portowej 53-letniego gliwiczanina, który lekceważąc wyrok sądowy wbrew zakazowi kierował skuterem.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI