r e k l a m a

spot_img
spot_img

spot_img

Mieszkanie dobrze skomunikowane – jakie?

spot_img
r e k l a m a

Przed zakupem lub wynajmem nieruchomości z pewnością dokładnie sprawdzisz jej stan prawny i techniczny. Prawdopodobnie też każdą z ofert rozpatrzysz pod względem tego, jak dobrze skomunikowana jest dana lokalizacja. Zobacz, kiedy można powiedzieć, że mieszkanie jest dobrze skomunikowane.

Dlaczego warto sprawdzić, czy mieszkanie jest dobrze skomunikowane?

Jednym z kluczowych kryteriów podczas poszukiwań mieszkania do wynajęcia w Katowicach czy mieszkania na sprzedaż w Gdańsku jest lokalizacja. Jednocześnie lokalizacja – nawet bardzo atrakcyjna – nie jest równoznaczna z tym, że mieszkanie jest dobrze skomunikowane z infrastrukturą społeczną, z której będziesz na co dzień korzystać. Taka sytuacja zazwyczaj ma miejsce w przypadku nowych inwestycji.

Ponieważ zasoby gruntów budowlanych w centrach miast są mocno ograniczone, to deweloperzy z myślą o budowie nowych osiedli najczęściej kupują parcele na przedmieściach. W rezultacie często zdarza się tak, że po oddaniu budynków do użytku brakuje utwardzonej drogi dojazdowej lub – nawet jeżeli ona istnieje – jej przepustowość jest niewystarczająca i mieszkańcy tracą czas w korkach.

Kiedy można powiedzieć, że mieszkanie jest dobrze skomunikowane?

Dobrze skomunikowane mieszkanie to taki lokal, z którego w krótkim czasie można dostać się m.in. do urzędu, miejsca pracy, szkoły, sklepu czy przychodni zdrowia. W okolicy dobrze skomunikowanego mieszkania powinny się znajdować:

  • Drogi. Jeżeli osiedle znajduje się na obrzeżach miasta, infrastruktura drogowa powinna umożliwiać dostanie się do centrum. Istotny jest też czas, w jakim można pokonać tę trasę – im szybciej, tym lepiej.
  • Przystanki komunikacji miejskiej. Być może na co dzień nie korzystasz z auta i do pracy dojeżdżasz autobusem. W tej sytuacji to, czy w najbliższej okolicy znajdują się przystanki, będzie kluczowe.
  • Chodniki, drogi rowerowe. Są one niezbędne, aby możliwe było bezpieczne przemieszczanie się zarówno pieszych, jak i rowerzystów. Jeżeli masz dzieci, które są w wieku szkolnym, na ten punkt powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

Pracujesz w centrum miasta, ale szukasz mieszkania na przedmieściach, w pobliżu terenów zielonych? Odpowiednie skomunikowanie osiedla powinno być dla Ciebie istotnym kryterium przy wyborze. W przeciwnym razie możesz zupełnie niepotrzebnie tracić wiele czasu na dojazdy.

Jak sprawdzić, czy mieszkanie jest rzeczywiście dobrze skomunikowane?

Już sama lokalizacja może sporo powiedzieć o skomunikowaniu nieruchomości. Standardem jest, że mieszkańcy bloków położonych w centrum mają dostęp do rozwiniętej infrastruktury miejskiej. W przypadku nowych osiedli nie należy zdawać się na zapewnienia dewelopera – warto potwierdzić, że np. w ciągu kolejnych miesięcy w pobliżu powstanie droga czy nitka komunikacji publicznej. W przeciwnym razie życie na takim osiedlu może wiązać się z wieloma uciążliwościami.

Jeżeli na co dzień korzystasz z samochodu, powinieneś sprawdzić, ile czasu zajmie Ci dotarcie do centrum miasta z mieszkania, które chcesz kupić lub wynająć. Taki test najlepiej wykonać w godzinach szczytu, gdy natężenie ruchu jest największe. Dzięki temu będziesz w stanie określić, czy lokal znajduje się w dobrze skomunikowanej lokalizacji.

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI